GÜNDEM Alman Parti Lideri: “Suç İşlemiş Genç Sığınmacılar Gönderilmeli”

Özgür Demokrat Parti (FDP) genel başkanı Christian Lindner, Almanya'Da suça bulamış genç sığınmacıların sınır dışı edilmesi gerektiğini belirtti.

admin 6 Ocak 2018

Almanya’da Özgür Demokratik Parti’nin  (FDP) lideri Christian Lindner, bir gazeteye verdiği demeçte,  herhangi bir suça bulaşmış refakatsiz küçük sığınmacıların, aileleri tespit edildiği takdirde sınır dışı edilmeleri gerektiğini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde, ülkenin Rheinland-Pfalz eyaletinde, Almanya’ya iltica talebinde bulunan 15 yaşındaki bir refakatsiz sığınmacının genç bir kızı öldürmesi suçlamasıyla gözaltına alınması sonucunda refakatsiz mültecilerle ilgili ortaya çıkan tartışmalara Lindner, yasalara karşı gelen ve suç işlemiş küçük yaştaki sığınmacıların, kendi ülkelerindeki aileleri tespit edilmesi durumunda geri gönderilmeleri gerektiğini söyleyen bir açıklama yaptı.

 

Lindner’den Merkel Eleştirisi

Açıklamada ayrıca, Almanya Başbakanı Angela Merkel’i, yeterli kontroller olmaksızın, çoğunluğu Orta Doğu ve Afganistan’dan olmak üzere 1 milyondan fazla göçmeni ülkeye kabul etmek ile suçlayan Alman lider, Avrupa’da sorunların giderilmesini sağlayacak yeni bir göçmen politikasına ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Sınırların güvence altına alınması ile birlikte sağ-popülistlerin yabancı düşmanı düşüncelerinin yayılmasının engellenebileceğini düşünen Alman siyasetçi, Almanya’nın dünyaya açık kalmasının ancak insanların ülkenin yasal sistemine güvenmeleriyle olabileceğini ifade etti. (eg)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

  0 Adet Yorum Var

  Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

  • *Tüm alanları doldurunuz

DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

  Hakkımızda

  Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

  YAZININ DEVAMI
  Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |