BELÇİKA Belçika | İslam Temsil Kurumu’na Yeni Başkan

Belçika'nın resmî İslam Temsil Kurumu Exécutif yeni başkanını seçti. 2016’dan beri kurumun başkanlığını yapan Salah Echallaoui’nin görevini Mehmet Üstün üstlendi.

admin 14 Mayıs 2018

Belçika’nın resmî İslam temsil kurumu olan Executif‘ (Het Executief van de Moslims van België / l’Exécutif des musulmans de Belgique) 11 mayıs cuma akşamı yeni başkanını seçti. Önümüzdeki dönem Belçika Müslümanlarını Executif adına Mehmet Üstün temsil edecek.

Uzun yıllardır Belçika toplumunda aktif rol alan Mehmet Üstün İslam dersi öğretmeni ve Flaman bölgesinde okullarda İslam derslerinin yönetimini gerçekleştiren İslam Din Dersi Eğitim Merkezi’nin (Fl. “VZW Centrum Islamonderwijs” -CIO) başkanlığını yapmakta. Üstün ayrıca Belçika İslam Federasyonu‘na (BIF) bağlı olan ve Heusden şehrinde bulunan Sultan Ahmet Camii Komite Başkanı.

Üstün bu vesileyle 2016’dan beri başkanlık yapan Salah Echallaoui’nin görevini üstlendi. Başkan yardımcıları olarak Flaman bölgesinden Bayram Saatçi, Fransız bölgesinden eski başkan Salah Echallaoui atandı. Üstün’ün görev süresi 3 yıl. (nsa)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz

    0 Adet Yorum Var

    Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

    • *Tüm alanları doldurunuz

DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |