Almanya Landshut’da Camiye Irkçı Saldırı

Almanya'nın güneydoğusundaki Landshut kentinde İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatı’na bağlı camiye yönelik ırkçı saldırı gerçekleştirildi. Caminin duvarına gamalı haç çizildi. 

admin 7 Eylül 2018

Almanya’nın Bavyera eyaletinin Landshut kentinde İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatı’na (IGMG) bağlı camiye yönelik ırkçı saldırı gerçekleştirildi. Caminin yan duvarına kimliği belirsiz kişiler gamalı haç çizdi. IGMG Landshut Başkanı Ahmet Arda konu ile ilgili yaptığı açıklamada, polise şikayette bulunduklarını söyledi. Polislerin olay yerine gelerek fotoğraf çektiğini ve olayla ilgili bilgi aldığını aktardı. Arda, caminin 3 ana cephesinde de güvenlik kamerası olduğuna dikkat çekerek, gamalı haçın kameranın takılı olmadığı ve sadece cuma namazları sırasında aracını parkeden cemaatin kullandığı yan bölümdeki duvara çizildiğini aktardı.

İlk Kez Irkçı Saldırı Gerçekleştirildi

Daha önce birçok kez hırsızlık olayları ile karşı karşıya kalan caiminin güvenlik amacıyla birçok bölümünün kamerayla izlendiğine de dikkat çelen Ahmet Arda, ilk kez böyle ırkçı bir saldırı ile de karşı karşıya kaldıklarını aktardı. Ahmet Arda, saldırıyı en sert ifadelerle kınadığını da kaydederek, son dönemde aşır sağ ve ırkçı eylemlerin giderek artmasında Müslümanların kendilerini yeterince tanıtamamasının da rol oynadığına inandığını dile getirdi.(fk)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
ETİKETLER:

  0 Adet Yorum Var

  Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

  • *Tüm alanları doldurunuz

DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

  Hakkımızda

  Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

  YAZININ DEVAMI
  Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |