Almanya Almanya | İltica Talebinde Bulunanların Sayısı Temmuzda Arttı

Almanya’da temmuz ayında iltica başvurusunda bulunanların sayısının, haziran ayına göre yüzde 14,7 artarak 15 bin 199 kişiye ulaştığı bildirildi.

admin 4 Ağustos 2018

Almanya‘ya iltica başvurusunda bulunanların sayısının temmuz ayında arttığı kaydedildi. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Federal Göç ve Mülteci Dairesine (BAMF) Temmuz ayında 15 bin 199 kişinin iltica talebinde bulunduğu, bu sayının Haziran ayına göre yüzde 14,7 artış anlamına geldiği ifade edildi. Son aylarda iltica başvurularında bulunanların sayısının arttığına işaret edilen açıklamada, Haziran ayında 13 bin 354, Mayıs ayında da 12 bin 494 kişinin Almanya’da iltica talebinde bulunduğu belirtildi.

Suriyeliler İlk Sırada Yer Aldı

İltica başvurularında Temmuz ayında 3 bin 786 kişi ile Suriyelerin ilk sırada yer aldığına işaret edilen açıklamada, Suriyeleri bin 415 ile Iraklılar, bin 172 ile Türkler, bin 33 kişi ile Afganlar ve 944 ile Nijeryalıların takip ettiği kaydedildi.

Açıklamada ayrıca 2018’in Ocak-Temmuz döneminde toplam 110 bin 324 kişinin iltica başvurusu yaptığı bildirildi.(AA)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz
ETİKETLER:

    0 Adet Yorum Var

    Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

    • *Tüm alanları doldurunuz

DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |