2018 Hollanda Yerel Seçimleri Hollanda | Afrika Kökenli Başörtülü Adaya Irkçı Saldırı

21 Mart’ta yerel seçimlerin yapılacağı Hollanda’da ırkçı saldırılar haberlere konu olmaya devam ediyor. Son olarak Afrika kökenli İşçi Partisi adayı hedef alındı.

admin 20 Mart 2018

Cumartesi günü (17 Mart) gerçekleşen olayda İşçi Partisi (PvdA) Emmen belediye meclis üyesi adayı Ugbaad Kilincci sözlü saldırıya uğradı.

Drenthe kasabasında Somali asıllı Müslüman adaya “siyah maymun” diyerek hakaret eden saldırgan, seçimlerden çekilip Afrika’ya dönmesini söyledi.

Olay sonrası seçim kampanyasını sonlandıracağını açıklayan aday, “Emmen benim şehrim, burada doğdum. Buranın halkına hizmet etmeyi istiyordum; ancak ülkeye ait olmadığım gerekçesiyle hakarete uğradım” açıklamasını yaptı. Seçimlerden çekildikten sonra sosyal medyadan çok sayıda destek mesajı alan Kilincci’nin saldırgan hakkında şikayette bulunup bulunmadığına dair bir açıklama henüz gelmedi.

Hollanda’da 21 Mart çarşamba günü yerel seçimler yapılacak. (meb)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |