İngiltere Londra’da Irkçılar Müslüman Zannettikleri İtalyan’a Saldırdı

İngiltere'de meydana gelen İslamofobik saldırıda 3 ırkçı, İtalyan Dario Antonioni'ye "Pis Müslüman ülkene geri dön!" diyerek saldırdı. 

admin 28 Kasım 2018

İngiltere’nin başkenti Londra’da yaşayan İtalya vatandaşı Dario Antonioni, kendisini Müslüman zanneden 3 ırkçının saldırısına uğradı. 

Haziran ayında Londra’nın güney mahallesi Surrey Quays’de güpegündüz meydana gelen olayda, 3 kişi, şehirde barmen olarak çalışan Antonioni’yi siyah saçı ve hafif uzun sakalı nedeniyle Müslüman zannetti. Irkçılar genç adama yumrukla saldırdı. Yere düşen gence vurmaya devam eden saldırganlar, “Pis Müslüman ülkene geri dön” diye bağırdılar.

Saldırganlar “Irkçı Şiddet” Suçundan Mahkum Oldu

Londra polisi olay sonrası başlattığı soruşturmada, saldırganların ikisinin kimliğini belirleyerek hakim karşısına çıkardı. Geçen hafta Londra Ceza Mahkemesi’nde görülen davada 23 yaşındaki Joshua O’Leary ile 19 yaşındaki Alfred Young, uyguladıkları “ırkçı şiddet” suçundan mahkum oldu. Saldırganlara 12 ay boyunca “toplum hizmetinde çalışma” cezası verildi. Ayrıca ırkçıların 12 hafta boyunca da gece dışarı çıkmaları yasaklandı. Hakim, saldırganların mağdura da ayrı ayrı 125 £ (140 euro) ödemesine hükmetti.

“Saldırganlar Hak Ettikleri Cezayı Almadı”

Mahkemenin kararını değerlendiren Dario Antonioni ise cezayı hafif buldu. Saldırganların hak ettikleri cezayı almadıklarını savunan Antonioni, ayrıca saldırganların lideri olduğunu düşündüğü 3’üncü kişinin de hala yakalanamadığını bunun da endişelerini artırdığını söyledi.(fk)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
ETİKETLER:

  0 Adet Yorum Var

  Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

  • *Tüm alanları doldurunuz

DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

  Hakkımızda

  Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

  YAZININ DEVAMI
  Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |