Avusturya Avusturya’da Camide Silahlı “Sahte Polis” Paniği: Tehdit Etti, Serbest Bırakıldı

Avusturya'da camiye gelen silahlı "sahte polis" durumun anlaşılması üzerine cemaati silahla tehdit etti. Cemaatin yakalayarak polise teslim ettiği şüpheli serbest bırakıldı.

admin 3 Haziran 2019

Avusturya’nın Çekya sınırına yakın Freistadt şehrinde Avusturya Linz Islam Federasyonu’na (ALİF) ait bir camiye polis olduğunu iddia ederek giren silahlı bir kişi, cemaat tarafından yakalanarak gelen polislere teslim edildi.

Cumartesi günü yaşandığı belirtilen olayda, camiye giren silahlı bir kişi, polis olduğunu iddia ederek cemaate sorular sormaya başladı. Şahsın daha önce yaşanan bir olay ile ilgili tutarsız sorular sormasından şüphelenen cemaat, sivil kıyafetli kişiden polis kimliğini göstermesini istedi. Cep telefonu üzerinden dijital bir resim gösteren şahsın durumundan şüphelenen cemaat, Freistadt Emniyeti’ni arayarak durumdan haberdar etti. 

Cemaate Silahını Gösterdi

Cemaatin polise haber vermesi üzerine şüphelinin kaçmaya çalıştığı kaydedildi. Orada bulunan vatandaşların buna engel olması üzerine ise “sahte polis” sinirlenerek belindeki silahı gösterip cemaati tehdit etti.

Serbest Bırakıldı

Cemaatin haber vermesi üzerine kısa sürede olay yerine gelen polislerin şüpheliyi önce olay yerinde sorguladığı, daha sonra ise karakola götürüldüğü bildirildi. Ancak şahsın sorgu sonrasında serbest bırakıldığı aktarıldı.(p)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |