Açık Oturum Çevrimiçi Perspektif Konuşmaları

Irkçılığın Yansıma Alanı Olarak Müslüman Kadın

Müslüman kadınlara yönelik ırkçılık; ayrımcılıktan sözlü saldırılara, oradan da fiziki şiddete kadar uzanıyor. Çevrimiçi Perspektif Konuşmaları’nın yeni programında, Marwa el-Sherbini’nin ölüm yıldönümü olan 1 Temmuz’da, “Irkçılığın Yansıma Alanı Olarak Müslüman Kadın” konusunu ele alacağız.

Tarih, Saat

Çarşamba, 1 Temmuz 2020, Saat: 17:30

Takvimime Ekle 07/01/2020 17:30 AM 07/01/2020 19:30 AM America/Los_Angeles Summary of the event Description of the event Location of the event
Nerede

Çevrimiçi

Çevrimiçi Perspektif Konuşmaları’nın ikincisi, Marwa el-Sherbini’nin ölüm yıldönümünde, “Irkçılığın Yansıma Alanı Olarak Müslüman Kadın” konusuyla gerçekleşiyor.

Açık oturumda Elif Köroğlu, “Avrupa Medyasında İslam Karşıtı İmgeler ve Müslüman Kadın” hakkında konuşurken; Avusturya’da Dokustelle’den Elif Adam, “Müslüman Kadınlara Yönelik Irkçılıkla Mücadelede Sivil Toplumun Önemi”ne değinecek. Dr. Burcu Uysal ise ırkçı ayrımcılığa maruz kalan kadınlar için “Ayrımcılık Travmasıyla Baş Etme Yolları”nı anlatacak.

Zoom üzerinden düzenlenecek program, kadın-erkek herkese, ırkçılığı şahsen tecrübe edip etmediği fark etmeksizin açıktır.

Programa katılım için konusmalar@perspektif.eu adresine ön kayıt yapılması gerekmektedir. Kayıt olanlara programdan önce katılım için Zoom giriş bilgileri gönderilecektir. Kontenjan sınırlıdır.

Tarih: 1 Temmuz 2020
Saat: 17:30
Platform: Zoom

Siyaset bilimci olan Elif Köroğlu, Leibniz Üniversitesinde medyada Müslüman karşıtlığı konusunda doktora çalışmasını sürdürmektedir.

Avusturya’da Müslüman karşıtı ırkçı ayrımcılık vakalarının dökümentasyonunu yapan Dokustelle’nin kurucusu olan Elif Adam, Viyana Üniversitesinde Kültür ve Sosyal Antropoloji eğitimi almıştır.

Dr. Burcu Uysal, İbn Haldun Üniversitesinde doktora öğretim üyesidir. Göç psikolojisi ve travma alanında uzman olan Uysal, ırkçı ayrımcılığın psikolojik etkileri alanında çalışmalar yapmıştır.

KAYIT OL
Irkçılığın Yansıma Alanı Olarak Müslüman Kadın / Çarşamba, 1 Temmuz 2020, Saat: 17:30
Çevrimiçi


  "GÖNDER" butonuna basarak veya bu siteyi kullanarak, Kullanım Koşulları'nı da kabul etmiş sayılırsınız. Lütfen organizatörün belirlediği adres ve saat bilgilerine dikkat edin.

  HABER BÜLTENİ

  Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

   Hakkımızda

   Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

   YAZININ DEVAMI
   Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |