Yorum Kuralları

Haber sitemizin yorum bölümünde herkesin özgürce ve açık bir şekilde fikirlerini beyan etmesi taraftarıyız. Ancak, seviyeli bir tartışma için, tüm katılımcıların birkaç kurala uyması önem arz ediyor.

 

  1. Nezaket Kuralı

Genel olarak web sitemizdeki tüm katılımcılardan nazik, objektif ve anlaşılır bir dil kullanmalarını bekliyoruz. Her zaman yapıcı ve katkı sunan fikir alışverişlerini önemsiyoruz

 

  1. Hakaret ve Küfür 

Hiçbir şekilde, hiçbir kimsenin etnik kimliği ya da inancından dolayı hakarete uğramasına, küfüre maruz kalmasına müsade edemeyiz. Ayrımcılık veya provokasyona izin veremeyiz. Bu tarz yorumlar, özgürce fikir beyan etmenin kriterleri arasında yer almamaktadır.

 

  1. İlgili Yorum

Her yorumun da konuyla ilgisi olmalı. Haberle hiçbir ilgisi olmayan, yeni bir tartışma başlatma amaçlı yorumlardan kaçınılmalıdır.

 

  1. Bağlantılar ve Reklamcılık

Yorumlarda harici sitelere verilen bağlantıları kontrol edemiyoruz. Onun için okuyucularımıza, yorumlarda bu tarz linkleri kullanmaktan kaçınmalarını tavsiye ediyoruz. Aynı zamanda, reklam içerikli yorumların da sayfamız yeri yoktur.

 

  1. Alman Yasaları Geçerlidir

Almanya merkezli bir haber sitesi olarak yorumlarla ilgili yaşanacak hukuki durumlarda Alman yasaları geçerlidir. Yorumlarda bu ülkenin geçerli yasalarına uyulmalıdır. Bu aynı zamanda alıntı ve telif hakkı için de geçerlidir.

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |