Kurban Kampanyası Hasene Derneği’nden 100 Ülkede Kurban Kampanyası

Hasene Derneği 2019 Kurban Kampanyası ile 100 ülke ve bölgede kurban yardımı ulaştıracak. Milyonlarca ihtiyaç sahibine ulaşmayı amaçlayan kampanyanın bu seneki sloganı “Bir kurban bin şükre vesile”.

admin 10 Temmuz 2019

Hasene Derneği,’nin 100 ülkede yürütülmesi planlanan kurban kampanyasında milyonlarca ihtiyaç sahibine ulaşılması hedefleniyor. Kampanyada fakirlik oranının yüksek olduğu ülkelere ağırlık veriliyor. Kıtlık, açlık ve savaş mağduriyetini yaşayan kimselerin olduğu ülke ve bölgelere gidiliyor. Kampanya Türkiye’de 35 ilde, Balkanlar, Asya ve Afrika ülkeleri ve Güney Amerika ülkelerinde yürütülmesi planlanıyor. Kafkaslar ve Ortadoğu ülkeleri de kampanyanın yürütüleceği ülke ve bölgeler arasında yer alıyor.

“Detaylı Bir Çalışma Süreci Geçirdik”

Kampanya süreci ile ilgili Perspektif’e bilgi veren Hasene Derneği Başkanı Mesut Gülbahar, kurban kesim ve dağıtımlarının yapılacağı ülkelerdeki partner kurumların araştırılmasından, kurban hisse fiyatlarının tespitine, gözlemcilerin belirlenmesine varana kadar detaylı bir çalışma süreci geçirdiklerine dikkat çekti. Avrupa’nın 10 ülkesinden, Kanada, Avustralya ve Türkiye’den gözlemci olarak katılacak kişilerin tespitlerinin yapıldığını aktaran Gülbahar, “Görev yapılacak her ülke için bir ülke sorumlusu tespit ediliyor. Bu ülke sorumluları aynı ülkede görev yapacak gözlemcilerden ve resmi işlemlerin ve organizenin takibinden sorumlu tutuluyor. Bütün gözlemciler organizenin sağlıklı yürüyebilmesi ve yapılması gerekenlerin takibi hususunda bilgilendirme seminerlerinden geçiriliyor.”dedi.

450 Gözlemcinin Görev Yapması Bekleniyor

Gözlemciler seçilirken de belli kriterlerin dikkate alındığına vurgu yapan Gülbahar, bu kişilerin gidilecek ülkenin dilinin konuşması, temsil kabiliyetinin olması, organize yürütme kabiliyetine sahip olması, kurban kampanyasının tanıtımı noktasında aktif görev alması gibi kriterler bağlamında seçildiğini belirtti. Farklı yaşam tarzlarını görüp hayata daha farklı bir bakış açısı kazanmaları için bilhassa Avrupa’da doğup büyüyen gençlerin görevlendirildiğini aktaran Hasene Derneği Başkanı,  bu sene 450 gözlemcinin görev yapmasının planlandığını duyurdu.

Hasene Derneği’nin 4 kıtada yürüttüğü kampanyada ihtiyaç sahiplerinin yoğun bulunduğu bölgeler tercih ediliyor. Hasene’nin 2019 Kumanya Kampanyası‘nda da ardımlar 55 ülkede ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmıştı. (P)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |