Almanya Almanya’da Sosyal Yardımlara Zam Geliyor

Almanya’da sosyal yardım miktarı Ocak 2020’den itibaren zamlanacak. Yeni artış ile en düşük "Hartz IV" sosyal yardımının miktarı 250 Euro'ya yükseliyor.

admin 24 Eylül 2019

Almanya‘da Hartz IV adı verilen sosyal yardım miktarı Ocak 2020’den itibaren artıyor. Buna göre tek yaşayanlar 8 Euro’luk artışla 432 Euro, çiftler kişi başına 7 Euro artışla 389 Euro yardım alacak. Yaşları 14-17 arasındaki çocuklara 328 Euro, 6-13 arasındakilere 308 Euro, 0-6 yaş arasındaki çocuklara ise 250 Euro yardım verilecek.

Sosyal Yardım Miktarı Nasıl Belirleniyor?

Hartz IV sosyal yardım oranı, vatandaşların gelirlerine ve tüketici fiyat endeksine göre belirleniyor. Buna göre Bakanlık Hartz IV’de yapılacak artış içinyüzde 1.3’lük fiyat ve yüzde 3.22’lik net geliri dikkate alarak 2020 yılı için yüzde 1.9’luk bir artışı makul buldu.

Almanya'da Sosyal Yardımlar

Almanya’da Hangi Sosyal Yardımlardan Kimler Faydalanabiliyor?

21 Mayıs 2019

2019 yılı itibariyle yaklaşık 5,6 milyon vatandaş Hartz IV’den faydalanıyor.(bb)
admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |