Almanya Almanya’da Cinayete Kurban Giden Valinin Katil Zanlısı Yakalandı

Almanya'da 2 Haziran'da öldürülen Kassel Bölge Valisi Walter Lübcke'yi öldürdüğünden şüphelenilen zanlı yakalandı. Savcılık zanlıya DNA incelemeleri sonucunda ulaşıldığını açıkladı.

admin 17 Haziran 2019

Almanya‘da iki hafta önce öldürülen Kassel Bölge Valisi Walter Lübcke’nin katil zanlısının yakalandığı bildirildi.

Kassel Savcılığından yapılan açıklamada, Hessen Emniyet Müdürlüğü ile hafta sonunda düzenlenen ortak operasyon sonucunda 45 yaşındaki zanlının nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandığı ifade edildi.

Alman Medyası: Aşırı Sağcı Olduğu Yönünde Bulgular Var

Alman medyasının güvenlik kaynaklarına dayandırdığı haberlere göre, zanlının aşırı sağcı olduğu yönünde bulgular elde edildi. Başbakan Merkel’in sığınmacı politikalarını destekleyen Walter Lübcke, 2015 yılında yaptığı bir konuşma sonrası ölümle tehdit edilmiş. Tehdit sonrası Lübcke’ye bir süre koruma verilmişti.

Kassel Bölge Valisi Lübcke, 2 Haziran’da Wolfhagen-Istha kasabasındaki evinde yakın mesafeden başına ateş edilerek öldürüldüğü belirlenmişti. 65 yaşındaki Walter Lübcke cinayetini aydınlatmak üzere 50 kişilik cinayet masası ekibi oluşturulmuştu. Vali Lübcke geçen hafta devlet töreni ile defnedilmişti.(AA,P)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |