'Cami Saldırısı'

İsveç’te Hastane Mescidine Irkçı Saldırı: Kur’an-ı Kerimleri Tahrip Ettiler

İsveç'in Göteborg kentinde Mölndal Hastanesindeki mescide ırkçı saldırı geçekleştirildi. Mescit odasına yapılan ırkçı saldırıda Kuran-ı Kerim yırtıldı.

İsveç‘in Göteborg kentinde Mölndal Hastanesinde bulunan mescit odasına yapılan ırkçı saldırıda Kuran-ı Kerim yırtıldı. Saldırıya tepki gösteren Göteborg Camii Derneği, sosyal medya hesabından yayımladığı basın açıklaması ile olayı kınadı.

Mescitteki Kur’an-ı Kerimleri Tahrip Ettiler

Saldırganların mescitte bulunan Kur’an-ı Kerimlerin sayfalarını yırttığı belirtilen açıklamada, Kuran-ı Kerim’in ve mescitte bulunan halının üzerine şekerli içecek döktükleri de belirtildi. Bu durumun Müslümanları çok incittiği vurgulanan açıklamada, “Bu saldırı sonrası Müslümanlar kendilerini kırgın ve incinmiş hissetti. Hastanede tedavi gören Müslüman hastalar bu mescitte manevi destek görüyor ve dua ediyor. Bir hastanede hastaların manevi destek gördüğü bir mescidi harap etmek saldırganların ne kadar nefret dolu kişiler olduğunu gösteriyor.” ifadeleri kullanıldı.

Polis ise olayla ilgili soruşturma başlatırken, hastanede bulunan güvenlik kameralarını incelemeye aldı.

Cami ve Mescitlere Saldırılar Arttı

İsveç’te Uppsala Üniversitesi bünyesindeki Kültürlerarası Irkçılık Araştırma Merkezi (CEMFOR) tarafından yapılan araştırmada,  2018 yılında İsveç’teki cami ve mescitlerin yüzde 59’una bir şekilde saldırı olduğu duyurulmuştu. (AA,P)

Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#1

*Tüm alanları doldurunuz

  • İsveç’in siyasi kaderi Kulu’dan mı geçer?
    2022-07-22 20:51:37

    […] İsveç Türk toplumunun sayısı da 100 binin üzerinde, bu sayının yüzde sekseni ise Kululu. Göteborg Üniversitesinde siyaset bilimi üzerine lisans ve yüksek lisans yapmış olan Mikail Yüksel […]

Son Yüklenenler