Hollanda Hollanda | Amsterdam’daki Cami Saldırısında İlk Gözaltı

18 Ocak'ta Hollanda'nın Amsterdam şehrinde Hollanda Diyanet Vakfı'na bağlı Emir Sultan Camii'ne saldırı düzenlediği iddiasıyla bir kişi gözaltına alındı.

admin 2 Mart 2018

Hollanda‘nın başkenti Amsterdam’da, 18 Ocak’ta Diyanet Vakfı’na bağlı bir camiye saldırı düzenleyenler arasında bulunduğu iddiasıyla bir kişi gözaltına alındı.

 

Hollanda Diyanet Vakfı’na bağlı camiye yapılan saldırıya ilişkin gözaltına alınan kişinin ismi açıklanmadı.

 

Polis tarafından yapılan yazılı açıklamada, Emir Sultan Cami’nin giriş kapısına kafası kesilmiş bir insan maketi bırakılarak, islamofobik ve ırkçı ifadeler içeren yazı asılması ile ilgili 35 yaşındaki şüphelinin gözaltına alındığı belirtildi.

Açıklamada, yapılan araştırma sonucunda gözaltına alınan zanlının “ideolojik sebeplerden etkilendiğinin” sanıldığı ifade edildi. (AA)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
ETİKETLER:

  0 Adet Yorum Var

  Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

  • *Tüm alanları doldurunuz

DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

  Hakkımızda

  Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

  YAZININ DEVAMI
  Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |