'İngiltere'de İslamofobi'

81 Yaşındaki Müslüman’a Irkçı Saldırı

İngiltere’nin Rothernam kentinde, Muhsin Ahmed isimli 4 çocuk babası ve 12 çocuk dedesi 81 yaşındaki Müslüman adam sabah namazı için evine yürüme mesafesindeki camiye giderken uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

Yumruklanarak ve üzerinde tepinilerek öldüğü belirtilen Ahmed’in saldırıdan 2 saat sonra yoldan geçen biri tarafından bulunarak hastaneye kaldırıldığı ancak 11 gün süren yaşam mücadelesini kaybettiği belirtiliyor.

Öte yandan İngiltere’nin Manchester kentinde benzer bir ırkçı saldırı sonucu ağır şekilde yaralanan 56 yaşındaki Jalal Uddin isimli imam kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Bir çocuk parkında başından aldığı ağır darbelerle katledilen Uddin’in cami çıkışında bir arkadaşına uğradığı ve saldırının gerçekleştiği sırada evine dönmekte olduğu belirtiliyor. Saldırganlarla ilgili soruşturma sürerken olayın nefret suçu olma ihtimali üzerinde duruluyor.

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

Yazarın diğer yazıları
Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Son Yüklenenler