İngiltere'de İslamofobi 81 Yaşındaki Müslüman’a Irkçı Saldırı

İngiltere’nin Rothernam kentinde, Muhsin Ahmed isimli 4 çocuk babası ve 12 çocuk dedesi 81 yaşındaki Müslüman adam sabah namazı için evine yürüme mesafesindeki camiye giderken uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

admin 1 Mart 2016

Yumruklanarak ve üzerinde tepinilerek öldüğü belirtilen Ahmed’in saldırıdan 2 saat sonra yoldan geçen biri tarafından bulunarak hastaneye kaldırıldığı ancak 11 gün süren yaşam mücadelesini kaybettiği belirtiliyor.

Öte yandan İngiltere’nin Manchester kentinde benzer bir ırkçı saldırı sonucu ağır şekilde yaralanan 56 yaşındaki Jalal Uddin isimli imam kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Bir çocuk parkında başından aldığı ağır darbelerle katledilen Uddin’in cami çıkışında bir arkadaşına uğradığı ve saldırının gerçekleştiği sırada evine dönmekte olduğu belirtiliyor. Saldırganlarla ilgili soruşturma sürerken olayın nefret suçu olma ihtimali üzerinde duruluyor.

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |