'Kundaklama'

Depremzedeler İçin Toplanan Yardım Malzemeleri Kundaklandı

Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletindeki Recklinghausen şehrinde, Türkiye'deki depremzedeler için toplanarak depoda bekletilen yardım malzemelerin kimliği belirsiz kişilerce kundaklandığı bildirildi.

Fotoğraf: DarSzach / Shutterstock.com | Değişiklikler: Perspektif

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletindeki Recklinghausen şehrinde gerçekleşen kundaklamayla ilgili polis tarafından yapılan açıklamada, gece 01.00 sularında Bahnhofstrasse’deki bir süpermarketin arazisinde Türkiye’deki depremzedeler için toplanan ve depolanan ürünlerin kasten ateşe verildiği belirtildi.

Polisin elinde olayı gerçekleştiren iki zanlıyı gösteren bir video kaydının bulunduğu, kundaklanan malzemeler arasında kıyafet, yiyecek ve evcil hayvan maması gibi ürünlerin bulunduğu kaydedildi.

Toplam Maddi Zarar: 20 Bin Avro

Açıklamada ayrıca, videoda şüphelilerden birinin duvardan bir nesneyi koparıp yaktığının görüldüğü, bunun muhtemelen Türk bayrağı olabileceği ifade edildi.

Yangında kimse yaralanmazken, bitişikteki bir soğuk hava deposunun duvarında maddi zarar meydana geldiği, toplam maddi zararın ise 20 bin avro olduğunun tahmin edildiği belirtildi.

Buna ilişkin soruşturma başlatılırken, olayı görenlerin polise başvurması istendi. (AA)

Enise Yılmaz

Bochum Ruhr Üniversitesinde hukuk eğitimi gören Yılmaz, Perspektif’in yayın kurulu üyesidir.

Yazarın diğer yazıları
Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Son Yüklenenler