'Almanya'

Lufthansa Grev Nedeniyle Uçuşları İptal Etti

Alman hava yolu şirketi Lufthansa, UFO sendikasının bugün ve yarın için yaptığı iş bırakma çağrısı nedeniyle iptal edilecek uçuşlardan yaklaşık 180 bin yolcunun etkileneceğini duyurdu.

7 Kasım 2019 superadmin
Frankfurt Havalimanı, @Shutterstock değişiklikler Perspektif

Alman hava yolu şirketi Lufthansa, Bağımsız Kabin Personeli Organizasyonu (UFO) sendikasının bugün ve yarınki iş bırakma çağrısı nedeniyle bin 300 uçuşun iptal edileceğini ve bu uçuşlardan yaklaşık 180 bin yolcunun etkileneceğini açıkladı. Lufthansa yaptığı açıklamada, UFO sendikasının bugün ve yarın gerçekleştireceği grevden şirketin uçuşlarının da etkileneceğini belirtti.

Lufthansa Group Çatısı Altındaki Hava Yolu Operasyonları Grevden Etkilenmeyecek

Lufthansa‘da çalışan kabin personelinin grevinden dolayı bugün ve yarın için planlanan 6 bin uçuştan bin 300’ünün iptal edildiği aktarılan açıklamada, “Böylece iptal edilen bin 300 uçuştan 180 bin yolcu etkilenecek.” denildi.

Açıklamada, iş bırakma eyleminden Lufthansa Group çatısı altında hava yolu operasyonlarını yürüten Eurowings, Germanwings, SunExpress, Lufthansa Cityline, SWISS, Edelweiss, Austrian Airlines, Air Dolomiti ve Brussels Airlines’in etkilenmeyeceği, yolcuların ücretsiz olarak bu şirketlerden tekrar rezervasyon yapabileceği bildirildi.

Lufthansa’nın Mahkemeye Yaptığı Başvuru Reddedilmişti

UF0, Lufthansa ile devam eden iş anlaşmazlığında dolayı Almanya’daki havalimanlarında Lufthansa‘da çalışan kabin personeli için 48 saatlik iş bırakma kararı alındığını duyurmuştu. UFO, kabin personelinin ücretlerinin artırılmasını talep ediyor. Grevin yasal olmadığını ileri süren Lufthansa‘nın grevi durdurmak amacıyla Frankfurt Bölge Çalışma Mahkemesi’ne yaptığı başvuru ise reddedilmişti.  (AA,P)

Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Son Yüklenenler