AfD “Almanya’nın Durumu Ne Kadar Kötüye Giderse AfD İçin O Kadar İyi Olur.”

Almanya'da uzun yıllar aşırı sağcı Almanya için Alternatif Partisi (AfD) için basın sözcülüğü görevinde bulunan Christian Lüth'ün ülkeye gelen göçmenlerin vurulabileceğini veya gaz odalarına sokulabileceğini söylediği iddia edildi.

hcevik 28 Eylül 2020

Zeit gazetesinde yer alan haberde, eski AfD‘nin basın sözcüsü Lüth’ün Lisa Licentia adlı YouTuber ile 23 Şubat’ta Berlin-Mitte semtinde bulunan Newton Bar’da bir akşam yemeğinde görüştükleri ve orada göçmenler için ağır ifadeler kullandığı iddia edildi.

Haberde, Lisa Licentia’nın görüşmede “Daha fazla göçmenin gelmesi sizin çıkarınıza olacakmış gibi geliyor mu?” şeklinde sorusuna Lüth’ün, “Evet. Çünkü o zaman AfD daha iyi olacak. Yine de hepsini vurabiliriz. Bu hiç sorun değil. Ya da gaz odalarına sokabiliriz ya da ne istersen. Umurumda değil.” ifadeleriyle cevap verdiği belirtildi.

“Sağ. Alman. Radikal.” İsimli Programda Görüntüler Yayınlanacak

Görüşmenin görüntülerinin bu akşam Pro 7 televizyonunda “Sağ. Alman. Radikal.” isimli programda gösterileceği ifade edilen haberde, Lüth’ün “Almanya’nın durumu ne kadar kötüye giderse AfD için o kadar iyi olur. Tabii ki durum çocuklarımız açısından çok kötü.” dediği aktarıldı.

AfD Partisi Christian Lüth’ü Partiden Atmak Yerine İzin İle Uzak Tutuyor

Christian Lüth aşırı sağcı AfD partisi’nın kuruluşundan bu yana yedi yıl boyunca basın sözcülüğünü yapmıştı. Ardından parlamento grup sözcüsü olarak görevine devam etmekteydi. Lüth aynı zamanda parti başkanı Alexander Gauland’a olan yakınlığıyla da bilinmekte. Aşırı sağcı AfD partisi Christian Lüth’ün görevine nisan ayı sonunda son vermişti. Alman medyasında, Lüth’ün ari ırka ait olduğunu söylediği ve kendisini faşist olarak nitelendirdiğinin medyada yer almasının ardından görevine son verildiği belirtilmişti. Lakin bugüne kadar partiden çıkışı gerçekleşmemesiyle beraber, Lüth izinli olarak partiden uzak tutulduğu da medyaya yansıdı. (AA/P)

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

    Hakkımızda

    Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

    YAZININ DEVAMI
    Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |