Cami Saldırısı Avusturya’da ATİB Merkez Camisine Saldırı

Avusturya’nın başkenti Viyana’da bulunan Avusturya Türk İslam Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Birliği (ATİB) Merkez Camisine terör örgütü PKK yandaşları saldırıda bulundu.

hcevik 28 Eylül 2020

Avustruya’da cami saldırılarına bir yenisi daha eklendi. Pazar gecesi kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından ATİB genel merkez camisinin camına PKK yazısını yazarak camiye bir saldırı gerçekleşti.

ATİB derneği sosyal medyada yaptığı açıklamada, saldırıya ilişkin “Bu tür melun saldırılar Avusturya’da yaşayan millet varlığımızın birliğine asla zarar veremeyecektir. Temel amacı din hizmeti olan ATİB’e yapılan bu çirkin saldırı, Camiye ve dini değerlere yapılan bir saldırıdır, şiddetle kınıyoruz. Güvenlik güçlerine intikal ettirilmiş olan bu saldırının fail ya da faillerinin bulunacağına inancımız tamdır.“ dedi.

Saldırı Polis Tarafından Araştırılıyor

ATİB Genel Başkanı Fatih Yılmaz gece geç saatlerde kimliği belirsiz bir kişinin ATİB merkezine terör örgütü sembollerini yazarak bir saldırı gerçekleştirildiğini söyledi. Yılmaz, “Öncelikle bu saldırıyı nefretle kınıyorum. Avusturya’daki Türk toplumunu temsil eden ATİB her zaman olduğu gibi sağduyu ile hizmetlerine devam edecektir. Bu tarz saldırılar Avusturya’da yaşayan millet varlığımıza asla zarar veremeyecektir.” görüşünü paylaştı.

Yaşanan gelişmeye ilişkin emniyet güçleriyle irtibata geçildiğini ifade eden Yılmaz, polisin saldırıyı araştırdığını, fail ya da faillerin en kısa sürede yakalanacağına olan inancını dile getirdi. (AA/P)

ETİKETLER:

  0 Adet Yorum Var

  Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

  • *Tüm alanları doldurunuz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

  Hakkımızda

  Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

  YAZININ DEVAMI
  Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |