BELÇİKA Belçika’da Ordudaki Aşırı Sağcı Unsurlara Yönelik Operasyon Yapıldı

Belçika'da ordudaki aşırı sağcı unsurları ortaya çıkarmak amacıyla bazı özel mülk ve askeri üslere baskın düzenledi.

admin 4 Kasım 2021

Belçika basınına göre, Belçika polisi sabahın erken saatlerinde üç askeri kışla ve sekiz evde arama yaptı. Operasyon kapsamında gözaltına alınan olmazken, birçok cep telefonu ve bilgisayara el konulduğu belirtildi. Söz konusu cihazlarda kişileri terörist eylemlere teşvik eden mesajlaşmalar olup olmadığına bakılacak.

Belçika

Belçika'da "Müslümanlar da Orduda Görev Yapabilir mi?" Sorusu Tepki Çekti

2 Ağustos 2019

“Alarm Verici Seviyede Bir Tehdit”

Belçika’da tehdit analizi yapan devlet kurumu OCAD’ın temmuz ayındaki raporunda “aşırı sağcı” ideolojinin ve hareketlerin zemin kazandığı ve giderek “alarm verici seviyede” ciddi tehdide dönüştüğü bildirilmişti. Aşırı sağcı tehdidin, mayıs ayında asker Jürgen Conings’in birliğindeki ağır silahları çalarak ortadan kaybolmasından sonra iyice görünür olduğuna dikkat çekilmişti.Terör saldırısı düzenleyeceği tehdidiyle birliğinden firar eden Conings, bir ay süren aramaların sonunda ölü bulunmuş, bunun ardından Conings’e destek veren sosyal medya paylaşımlarında da artış görülmüştü.

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

    Hakkımızda

    Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

    YAZININ DEVAMI
    Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |