ırkçı grup Slovenya’da Polis Irkçı Silahlı Gruba Operasyon Düzenledi

Ülkede "paralel hukuk düzeni oluşturmak" amacıyla kurulduğu öne sürülen ve görüntüleri kısa bir süre önce internette paylaşılan "Strajerska Varda" isimli ırkçı silahlı grupla bağlantısı bulunduğu iddiasıyla 2 kişi gözaltına alındı.

admin 6 Eylül 2018

Avrupa Birliği (AB) üyesi Slovenya’da, “paralel hukuk düzeni oluşturmak” amacıyla kurulduğu öne sürülen ve görüntüleri kısa bir süre önce internette paylaşılan “Strajerska Varda” isimli ırkçı silahlı grupla bağlantısı bulunduğu iddiasıyla 2 kişi gözaltına alındı.

Slovenya polisinden yapılan açıklamada, Avusturya sınırı yakınındaki Strajerska bölgesinde kurulan grubun üyesi silahlı ve maskeli kişilerin görüntülerinin ortaya çıkmasının ardından başlatılan soruşturma kapsamında grupla bağlantısı bulunduğu iddiasıyla 2 kişinin gözaltına alındığı ifade edildi. Irkçı grubun “Slovenya sınırlarını korumak” ve “paralel bir hukuk sistemi oluşturmak” amacıyla kurulduğunu ortaya koyan görüntülerin dikkatlice incelendiği kaydedilirken, görüntülerde yüzlerinde maskeler ve ellerinde silahlarla nöbet tutanların yüzlerinin tarandığı aktarıldı.

Grubun Kurucusu da Gözaltında İddiası

Ülke medyasında yer alan haberlerde, bu sabah düzenlenen operasyonda söz konusu bölgedeki 5 adrese baskın yapıldığı kaydedildi. Gözaltına alınanlar arasında grubun kurucusu olan ve daha önce hakkında suç duyurusu bulunan Andrej Sisko’nun da bulunduğu öne sürülse de polis henüz bu iddiaları doğrulamadı. “Strajerska Varda” isimli ırkçı grubun üyesi silahlı ve maskeli kişilerin görüntüleri, bölgenin en sakin ülkesi olarak nitelendirilen Slovenya’da tepki çekmişti.(AA)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz
ETİKETLER:

    0 Adet Yorum Var

    Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

    • *Tüm alanları doldurunuz

DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |