Hyatt Hotel Ünlü Otel Zincirinden Nefret Gruplarına İzin Vermeme Kararı

Geçtiğimiz aylarda Müslüman karşıtı bir grubun otellerinin birisinde program yapmasına izin veren Hyatt Otel yetkilileri, artık nefrret grupları için herhangi bir alan kiralamayacaklarını duyurdu.

admin 9 Ekim 2018

Geçtiğimiz aylarda Müslüman karşıtı bir grubun konferansına ev sahipliği yapan uluslararası otel zinciri Hyatt, nefret gruplarının programlarına artık izin vermeme kararı aldı. Şirket adına açıklama direkt olarak CEO Mark Hoplamazian tarafından yapıldı. Hoplamazian, New York’taki Skift Global Forum’da yaptığı açıklamada, bir grubun başka bir grubu kimliklerinden dolayı aşağılamaya odaklanması durumunda buna engel olmaları gerektiğini vurguladı. Bu tarz kararların alınmasında şirketin değerlerinin uygulanacağını söyledi. 

Müslüman savunucu gruplardan birisinin direktörü olan Scott Simpson ise, Hyatt’ın bu kararı aniden almadığını hatırlattı. Şirketin sivil haklar için mücadele eden gruplar ve 100.000’den fazla tüketici ile görüştükten sonra böyle bir politika izlediğini belirtti. Simpson ayrıca Hyatt’ta nefrete yer verilmemesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Ne Olmuştu?

4-5 Eylül 2018 tarihinde Uluslararası oteller zinciri Hyatt, sivil hak savunucuları ve tüketicilerden gelen onlarca uyarı ve çağrıya rağmen, Müslüman karşıtı bir grubun otelin toplantı salonunu kiralamasına izin vermişti. Farklı çevrelerden yapılan baskıya rağmen konferansı iptal etmeyen şirket yetkilileri, otelin yasal toplantı düzenlemek isteyen gruplara karşı yasadışı bir ayrımcılık yapmayacağını belirterek kararının arkasında durmuştu.(eg)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
ETİKETLER:

  0 Adet Yorum Var

  Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

  • *Tüm alanları doldurunuz

DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

  Hakkımızda

  Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

  YAZININ DEVAMI
  Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |