'Birleşik Kırallık'

İngiltere’de Camiden Çıkan İşçi Partisi Liderine Saldırı

İngiltere’nin başkenti Londra’daki Finsbury Park Camisi’ni ziyaret eden İşçi Partisi Lideri Jeremy Corbyn’e cami çıkışında Brexit yanlısı bir eylemci yumurtalı saldırı düzenledi.

İngiliz ana muhalefeti İşçi Partisi’nin lideri Jeremy Corbyn, ülkedeki Müslüman sivil toplum kuruluşlarının çatı örgütü Britanya Müslüman Konseyi’nin (MCB) ülke çapında düzenlediği “Camimi Ziyaret Et” etkinliği kapsamında seçim bölgesindeki Finsbury Park Camisi’ni ziyaret etti. Ziyaret sırasında bir kişi, Corbyn’e yumurtalı saldırıda bulundu.

Sert Brexit Yanlısı

Corbyn’e yumurta fırlatan 41 yaşındaki erkek gözaltına alınırken yerel basında çıkan haberlerde saldırganın sert Brexit yanlısı bir eylemci olduğu ileri sürüldü.

23 Haziran 2016’da yapılan Brexit referandumundan bir hafta önce İşçi Partili kadın milletvekili Jo Cox, seçim bölgesinde aşırı sağcı bir kişinin saldırısında hayatını kaybetmişti. Cox’un katili 52 yaşındaki Thomas Mair’in cinayeti işlerken camilere ve helal restoranlara yaptıkları saldırılarla bilinen faşist ve aşırı sağcı bir grup olan “Önce Britanya” (İng. “Britain first”) diye bağırdığı bildirilmişti. (AA,P)

Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Son Yüklenenler