Almanya Almanya’da Emekli Korgeneral Aşırı Sağcı Partiden Adaylığını Açıkladı

Emekli Korgeneral Joachim Wundrak'ın, aşırı sağcı AfD partisinden Hannover Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olacağı duyuruldu.

admin 26 Temmuz 2019

Alman ordusundan emekli Korgeneral Joachim Wundrak, ekimde yapılacak Hannover Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) partisinden aday olacak.

AfD Hannover Teşkilatı Başkan Yardımcısı Reinhard Hirche, Neue Presse gazetesine yaptığı açıklamada, belediye başkanlığı seçimleri için böyle bir aday bulduklarından duyduğu mutluluğu dile getirdi.
Wundrak da ülkenin geleceğiyle ilgili sorumluluk alma bilinciyle AfD’ye üye olduğunu belirtti.

Alman Ordusunda 44 Yıl Hizmet Verdi

Haberde, son olarak Almanya Silahlı Kuvvetleri Hava Operasyonları Merkezi Komutanlığı görevinde bulunan ve geçen yıl emekliye ayrılan Wundrak’ın, 7 Ağustos’ta yapılacak toplantıda AfD’den resmen aday gösterileceği ve parti içinde adaylık için rakibi bulunmadığı kaydedildi. Alman Ordusunda 44 yıl hizmet veren Wundrak, Bosna Hersek ve Afganistan’da da önemli görevler üstlenmişti. Hannover Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri 27 Ekim’de gerçekleştirilecek.

Aşırı Sağcı Partide Çok Sayıda Eski Asker Bulunuyor

Aşırı sağcı AfD’de çok sayıda eski askerin bulunması dikkati çekiyor. AfD’nin Federal Mecliste 91 milletvekilinden 11’i eski askerlerden oluşurken, 35 bin parti üyesinden 2 bin 100’nün de asker kökenli olduğu tahmin ediliyor.(AA,P)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar