Almanya Almanya’da Sapan ile Yabancıları Hedef Alan Zanlı Gözaltına Alındı

Almanya'nın Hessen eyaletinde bir kişi yabancı uyruklu olarak gördüğü insanlara sapan ile saldırdı. Bir kişi başından yaralandı.

admin 11 Eylül 2019

Almanya’nın Hessen eyaletinde, araçtan sapan ile yabancı gördüğü kişilere demir bilye fırlatan bir kişi gözaltına alındı.

Polisten yapılan açıklamada, son olarak 25 yaşındaki Suriyeli bir gencin başına isabet eden demir bilye nedeniyle yaralandığı kaydedildi. Mülteci gencin Wiesbaden şehrindeki hastanede tedavi altına alındığı duyuruldu. Saldırganın kimliğinin ise buna benzer bir olaya tanıklık eden görgü tanığının polise yaptığı ihbar ile ortaya çıktığı aktarıldı.

Tanık kadın polise yaptığı ihbarda, 50-60 yaşlarında olan bir adamın, Traunusstein-Hahn otogarı civarında, beyaz bir arabadan Afrikalı olan iki kadına elindeki sapan ile atışta bulunduğunu söyledi. Ancak iki kadının büyük ihtimalle isabet almadığını kaydederek, herhangi bir reaksiyon göstermediklerini aktardı.

Zanlı Birçok Kişiye Sapanla Saldırmış

Aynı gün aynı saate yakın 31 yaşındaki bir Somalili de polise ihbarda bulundu. Sosyal medya sayesinde, sapanlı saldırı sonucu başından yaralanan 25 yaşındaki Suriyeli gençten haberdar olduğunu söyleyen Somalili genç, kendisine de bu yıl ocak ayının ortasında demir bir bilyenin isabet ettiğini belirtti. Ancak saldırıya uğradığı vakit giydiği kışlık mont nedeniyle yaralanmadığı için polise ihbarda bulunmadığını dile getirdi.

54 Yaşındaki Irkçı Saldırgan Gözaltında

Bu ifadeler neticesinde zanlının kimliğini belirleyen polis, 54 yaşındaki saldırganı gözaltına aldı. Evi ve arabasında yapılan aramada, iki tane sapan ve çok sayıda demir bilye bulundu. Saldırganın en az 3 yabancı kişiye yönelik ırkçı saldırı gerçekleştirdiği bildirildi.

Wiesbaden kriminal polisi, bu tarz saldırıya uğrayanlara da çağrıda bulunarak polisle iletişime geçmelerini istedi.(ala)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
ETİKETLER:

    0 Adet Yorum Var

    Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

    • *Tüm alanları doldurunuz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar