Almanya Almanya’da Aşırı Sağcılardan Siyasetçiye Ölüm Tehdidi

Hristiyan Demokrat Birlik Partisi Thüringen Eyalet Teşkilatı Başkanı Mike Mohring, aşırı sağcılardan ölüm tehdidi aldığını duyurdu.

admin 21 Ekim 2019

Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Thüringen Eyalet Teşkilatı Başkanı Mike Mohring, aşırı sağcılar tarafından ölüm tehdidi aldığını bildirdi.

Mohring, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, aşırı sağcıların kendisine seçim kampanyasına son vermesi talebini içeren elektronik posta gönderdiğini belirterek, “Bunu yapmazsam beni Köln Belediye Başkanı Henriette Reker gibi bıçaklayacaklarını, hatta otomobilde bomba patlatacaklarını belirttiler. Nefrete, şiddete, saldırganlığa ve ölüm tehditlerine izin vermememiz lazım.” dedi. Diğer politikacıların da tehditler aldığını aktaran Mohring, “Thüringen’de birlikte durmamız lazım.” ifadesini kullandı.

Soruşturma Başlatıldı

Thüringen Eyalet Kriminal Dairesinin Mohring’e yönelik ölüm tehdidine ilişkin soruşturma başlattığı belirtti. Bölgede 27 Ekim’de Eyalet Meclisi seçimleri yapılacak. Mohring seçimlerde CDU’nun birinci sıra adayı olarak yarışıyor.(AA,P)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
ETİKETLER:

  0 Adet Yorum Var

  Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

  • *Tüm alanları doldurunuz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

  Hakkımızda

  Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

  YAZININ DEVAMI
  Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |