Fransa Fransa’da İki Aşırı Sağcı Gözaltına Alındı

Fransa’da İç İstihbarat Birimi (DGSİ), şiddet eylemi hazırlığında oldukları gerekçesiyle iki aşırı sağcıyı gözaltına aldı.

admin 18 Kasım 2021

Fransa’da DGSİ tarafından Telegram üzerinden yazışmalarından eylem hazırlığında oldukları fark edilen iki şüpheli, Fransa’nın güneybatısındaki iki ilde gözaltına alındı.

Şüphelilerin Evlerin Çok Sayıda Silah Bulundu

Fransa

Fransa'daki "Irkçı" Şiddetin Faili Polisler Gözaltına Alındı

28 Kasım 2020

Söz konusu yazışmalarda, şüphelilerin eylem için “silah alımına” dair konuşmalar yaptığı belirtildi. Terörle Mücadele Ulusal Savcılığı (PNAT), bu kişiler hakkında, “terör örgütü kurma ve çevrimiçi iletişim yoluyla bir terör eylemini provoke etme” suçlamasıyla ön soruşturma başlatmıştı. Öte yandan, şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda çok sayıda silah, mühimmat ve patlayıcı yapımında kullanılan malzeme bulundu. (AA)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

    Hakkımızda

    Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

    YAZININ DEVAMI
    Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |