Cami Saldırısı Almanya’da Camiye Saldırı: 11 Kişi Gözaltına Alındı

Almanya'nın Leipzig kentindeki Eyüp Sultan Camii'ne radikal sol bir grup tarafından sert cisimler ve havai fişeklerle yapılan saldırıyla ilgili 11 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

admin 14 Aralık 2021

Aşırı sol görüşlü grubun, Saksonya eyaletine bağlı Leipzig kentinde bulunan Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Eyüp Sultan Camii’ne düzenlediği saldırı neticesinde, binada hasar oluştu.

Saldırı, 13 Aralık Pazartesi akşamı saat 20.10 sıralarında gerçekleşti. Saldırı aşırı solculardan oluşan yaklaşık 100-150 kişilik bir grubun katıldığı ACAB (All Cops Are Bastards: Bütün Polisler P.çtir) gösterisi sonrası meydana geldi.

“Her Yıl Benzer Saldırılar Yaşıyoruz”

DİTİB Eyüp Sultan Camisi Dernek Başkanı Ömer Mumcu, camilerine 100-150 kişilik grup tarafından yapılan saldırıdan büyük üzüntü duyduklarını belirterek her yıl benzer hadiselerle karşı karşıya kaldıklarını söyledi. Saldırıda caminin 4 camının kırıldığını ve binada hasar oluştuğunu ifade eden Mumcu, bu saldırıların son bulması için polisten yardım istediklerini aktardı. Mumcu, grubun camiye ve polise havai fişek atıp küfür ettiğini; saldırıyla ilgili 11 kişinin gözaltına alındığını söyledi. (AA/P)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

    Hakkımızda

    Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

    YAZININ DEVAMI
    Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |