'Cami Saldırısı'

Almanya’da Camiye Saldırı: 11 Kişi Gözaltına Alındı

Almanya'nın Leipzig kentindeki Eyüp Sultan Camii'ne radikal sol bir grup tarafından sert cisimler ve havai fişeklerle yapılan saldırıyla ilgili 11 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Aşırı sol görüşlü grubun, Saksonya eyaletine bağlı Leipzig kentinde bulunan Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Eyüp Sultan Camii’ne düzenlediği saldırı neticesinde, binada hasar oluştu.

Saldırı, 13 Aralık Pazartesi akşamı saat 20.10 sıralarında gerçekleşti. Saldırı aşırı solculardan oluşan yaklaşık 100-150 kişilik bir grubun katıldığı ACAB (All Cops Are Bastards: Bütün Polisler P.çtir) gösterisi sonrası meydana geldi.

“Her Yıl Benzer Saldırılar Yaşıyoruz”

DİTİB Eyüp Sultan Camisi Dernek Başkanı Ömer Mumcu, camilerine 100-150 kişilik grup tarafından yapılan saldırıdan büyük üzüntü duyduklarını belirterek her yıl benzer hadiselerle karşı karşıya kaldıklarını söyledi. Saldırıda caminin 4 camının kırıldığını ve binada hasar oluştuğunu ifade eden Mumcu, bu saldırıların son bulması için polisten yardım istediklerini aktardı. Mumcu, grubun camiye ve polise havai fişek atıp küfür ettiğini; saldırıyla ilgili 11 kişinin gözaltına alındığını söyledi. (AA/P)

Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Son Yüklenenler