'Almanya'

Almanya’da Üniversite Kampüsünde Silahlı Saldırı

Almanya'nın Heidelberg Üniversitesi kampüsünde silahlı bir saldırı gerçekleştirildi. Saldırıda ağır yaralanan bir öğrenci hayatını kaybederken yaralıların olduğu belirtildi.

Heidelberg Üniversitesinin saldırın gerçekleştiği yer olan Neunheimer Feld'deki kampüsü. Fotoğraf: Uwe Kulick /Flickr.com

Mannheim polisinden yapılan açıklamada, saldırının yerel saatle 13.50’de uzun namlulu bir silahla gerçekleştirildiği belirtildi. Saldırganın dersin devam ettiği sırada amfiye girerek etrafa ateş açmak suretiyle saldırıyı gerçekleştirildiği ve kimi ağır olmak üzere 4 kişiyi yaraladığı açıklandı. Saldırıda başına aldığı kurşunla ağır yaralanan bir öğrencinin ise daha sonra hayatını kaybettiği bildirildi.

Saldırıyı gerçekleştirdikten sonra dışarıya kaçan saldırganın intihar ettiği iddia edilirken, saldırganın intihar mı ettiği yoksa polis ya da bir başkası tarafından mı etkisiz hâle getirildiği konusunda emniyetten henüz resmî bir bilgi paylaşılmadı. Yanında getirdiği sırt çantası içerisinde daha başka birçok ateşli silahın bulunduğu belirtilen saldırgan ile ilgili olarak polis siyasi ve dinî bir motivasyonla hareket etmediği ve bunun bireysel bir eylem olduğu bilgisini paylaştı.

Saldırının düzenlendiği Neuenheimer Feld’deki kampüste, botanik bahçesinin, üniversite hastanesinin bazı bölümlerinin ve fen bilimleri fakültesinin olduğu öğrenildi. Üniversite yönetiminin öğrencileri e-posta ile bilgilendirerek bölgeden uzak durmaları için uyardığı aktarıldı. (P)

Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Son Yüklenenler