Almanya Almanya’da Üniversite Kampüsünde Silahlı Saldırı

Almanya'nın Heidelberg Üniversitesi kampüsünde silahlı bir saldırı gerçekleştirildi. Saldırıda ağır yaralanan bir öğrenci hayatını kaybederken yaralıların olduğu belirtildi.

admin 24 Ocak 2022

Mannheim polisinden yapılan açıklamada, saldırının yerel saatle 13.50’de uzun namlulu bir silahla gerçekleştirildiği belirtildi. Saldırganın dersin devam ettiği sırada amfiye girerek etrafa ateş açmak suretiyle saldırıyı gerçekleştirildiği ve kimi ağır olmak üzere 4 kişiyi yaraladığı açıklandı. Saldırıda başına aldığı kurşunla ağır yaralanan bir öğrencinin ise daha sonra hayatını kaybettiği bildirildi.

Saldırıyı gerçekleştirdikten sonra dışarıya kaçan saldırganın intihar ettiği iddia edilirken, saldırganın intihar mı ettiği yoksa polis ya da bir başkası tarafından mı etkisiz hâle getirildiği konusunda emniyetten henüz resmî bir bilgi paylaşılmadı. Yanında getirdiği sırt çantası içerisinde daha başka birçok ateşli silahın bulunduğu belirtilen saldırgan ile ilgili olarak polis siyasi ve dinî bir motivasyonla hareket etmediği ve bunun bireysel bir eylem olduğu bilgisini paylaştı.

Saldırının düzenlendiği Neuenheimer Feld’deki kampüste, botanik bahçesinin, üniversite hastanesinin bazı bölümlerinin ve fen bilimleri fakültesinin olduğu öğrenildi. Üniversite yönetiminin öğrencileri e-posta ile bilgilendirerek bölgeden uzak durmaları için uyardığı aktarıldı. (P)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |