'Kovid-19 Önlemleri'

Birleşik Krallık’tan Ülkeye Yapılacak Seyahatler İçin Yeni Düzenleme

Birleşik Krallık Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, yurt dışından ülkeye gelecek olan yolcuları ilgilendiren seyahat şartlarıyla alakalı yeni düzenlemeyi duyurdu.

Görsel: Shutterstock.com | Değişiklikler: Perspektif

Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, seyahatlerde tam doz Kovid-19 aşısı yaptıranların artık yolculuk öncesi veya sonrası test yaptırmak zorunda olmayacağını bildirdi. Bakan Shapps, parlamentoda yaptığı açıklamada, değişikliklerin, yarı yarıyıl tatili dönemine denk gelen 11 Şubat’ta saat 04.00’ten itibaren yürürlüğe gireceğini söyledi.

Aşısızlar veya yarım doz aşı yaptıranların ise seyahat öncesi ve varışlarının 2. gününde test yaptırmalarının isteneceğini kaydeden Shapps, ayrıca aşı durumundan bağımsız olarak İngiltere’ye gelen herkesin yolcu formu doldurmasının isteneceğini duyurdu.

Turizm Sektörü Umutlu

Karar, Kovid-19’dan en çok etkilenen sektörler arasında yer alan seyahat ve turizm sektörü tarafından memnuniyetle karşılandı. Airlines UK adlı birliğin Başkanı Tim Alderslade, “Bugün, yolcular ve işletmeler için önemli bir gün. İlk Kovid kısıtlamalarından yaklaşık 2 yıl sonra yapılan bugünkü duyuru, tam aşılı kişiler için uluslararası seyahati normale yakın hâle getiriyor.” dedi. Havayolu firması easyJet’in CEO’su Johan Lundgren de sektör için iyi bir yaz olacağına inandıklarını kaydetti.

İngiltere, 27 Ocak itibarıyla temas ve enfeksiyon durumunda izolasyon harici tüm kısıtlamaları kaldıracak. (AA)

Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Son Yüklenenler