FRANSA Fransız Polisinin Banliyöde Bir Genci Darbetmesine Tepki Gösterildi

Fransa’da henüz birkaç gün önce polisin başörtülü iki kadına şiddet uygulamasının ardından Paris'in banliyösünde bir gencin polislerce tenha bir yere götürülerek darbedilmesi görüntülere yansıdı.

ehisim 21 Nisan 2022

Twitter’da paylaşılan ve polisin engeline rağmen bir gencin çektiği görüntülerde, bir polisin apartman girişini kapattığı, içeride kapının arkasındaki merdivenlerde ise üniformasız bir polisin diğer bir gençle boğuştuğu ve onu uzun süre dövdüğü görülüyor. Polisin sıkıca tutmaya çalıştığı ve saniyelerce dövdüğü genç ise kurtulmaya çabalıyor. Polisin, gencin boynunu kolunun altına alarak nefessiz bırakmaya çalıştığı görüntülerde, gencin kurtulmak için polisi yumruklaması dikkati çekiyor. Görüntülerin yayılmasının ardından sosyal medyada polisin tutumuna yönelik çok sayıda kişi tarafından tepki gösterildi.

Paris Emniyetinden Açıklama

Paris Emniyet Müdürlüğünün Twitter hesabından olaya ilişkin yapılan açıklamada, görüntülere yansıyan olayın hangi koşularda gerçekleştiğinin tespit edilmesi adına Ulusal Polis Soruşturma Biriminin (IGPN) soruşturma başlattığı belirtildi.

Ülkede birkaç gün önce de başkent Paris’in de içinde bulunduğu Ile-de-France bölgesindeki Asnieres kentinde polisin yol ortasında başörtülü iki kadını tartakladığı ve yumrukladığı görüntüler kameralara yansımıştı. Olay ülkede tepkilere neden olmuştu. (AA)

Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |