GÜNDEM Almanya Afgan Mültecileri Sınır Dışı Ediyor

Almanya, “ikna edici şartlara sahip olmayan” Afgan mültecileri ülkesine geri gönderiyor.

admin 30 Ocak 2018

“Avrupa göç krizi”nden en çok etkilenen ülkelerin başında gelen Almanya, Afgan mültecilere karşı sınır dışı uygulamasını sürdürüyor. DW Türkçe’de yayımlanan habere göre, son olarak 19 Afgan hava yoluyla sınır dışı edildi  Başkent Kabil’e gönderilen kişiler bir daha Almanya’ya iltica başvurusu yapamayacak.

 

Düsseldorf’ta Protesto

Sınır dışı uygulamasına karşı Düsseldorf Havalimanı’nda sayısı 200 ila 300 arasında değişen bir gösterici topluluğu uygulamanın temel insan haklarına aykırı olduğunu savundu. Afganistan’daki savaş koşullarını hatırlatan göstericiler, mültecilerin geri gönderilmemesi gerektiğini belirtti.

Geçtiğimiz Aralık ayından beri 155 Afgan mülteciyi sınır dışı eden Almanya’da İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, Afganistan’da da güvenli bölgelerin olduğunu iddia ediyor. Güvenli olarak görülen başkent Kabil’de geçen hafta gerçekleşen terör saldırısında 30’dan fazla kişi hayatını kaybetmişti. (meb)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz

    0 Adet Yorum Var

    Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

    • *Tüm alanları doldurunuz

DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |