GÜNDEM Hollanda’da Ev Arayan Faslı Aileye Irkçı Yanıt

Hollanda'da ev kiralamak için emlak şirketine başvuran Faslı aile, şirketten "ev sahibi evini sadece Hollandalılara kiralamak istiyor" yanıtını aldı.

admin 13 Aralık 2017

Hollandanın Ter Aar köyünde, ev kiralamak için emlak şirketine başvuran Faslı aileye, şirketten evin ancak Hollandalılara kiralanabileceği yanıtı geldi.

İhsane Bachar, kiralık daire için yaptığı başvuruya emlak şirketi tarafından elektronik posta ile gönderilen cevabı sosyal medya hesabından paylaştı. Buna göre, Goedhart Makelaars en Taxateurs adlı emlak şirketi, Bachar’a, “Bu evin sahibi evini sadece Hollandalılara kiralamak istiyor. Bunu size bildirmek zorunda olduğum için üzgünüm.” ifadesini kullandı.

Bachar ise kendisine gelen e-postanın kopyası ile, “Kendi şahsım için değil ancak bu durum tamamen kabul edilemez olduğu için suç duyurusunda bulunmayı düşünüyorum. Bu, büyük bir hakarettir.” mesajını paylaştı.

Haberin yayılması üzerine NOS devlet kanalına konuşan emlak şirketinin basın sözcüsü, hiç kimse ile problemleri olmadığını belirterek, “Biz Faslı aileye uyduruk bir hikaye de anlatabilirdik ama ev sahibi özellikle bu şekilde istediğini söyledi.” dedi.

Hollanda‘nın başkenti Amsterdam’da, dört ay önce ev kiralamak için Executive Home Rentals (EHR) adlı emlak şirketine başvuran Iraklı kadına, şirketten “Eğer, Batı tarzında yemek yapacaksan evi görmeye gelebilirsin.” yanıtı verilmişti. (AA)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz

    0 Adet Yorum Var

    Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

    • *Tüm alanları doldurunuz

DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |