"GÜNDEM"

Hollanda’da Ev Arayan Faslı Aileye Irkçı Yanıt

Hollanda'da ev kiralamak için emlak şirketine başvuran Faslı aile, şirketten "ev sahibi evini sadece Hollandalılara kiralamak istiyor" yanıtını aldı.

13 Aralık 2017 admin

Hollandanın Ter Aar köyünde, ev kiralamak için emlak şirketine başvuran Faslı aileye, şirketten evin ancak Hollandalılara kiralanabileceği yanıtı geldi.

İhsane Bachar, kiralık daire için yaptığı başvuruya emlak şirketi tarafından elektronik posta ile gönderilen cevabı sosyal medya hesabından paylaştı. Buna göre, Goedhart Makelaars en Taxateurs adlı emlak şirketi, Bachar’a, “Bu evin sahibi evini sadece Hollandalılara kiralamak istiyor. Bunu size bildirmek zorunda olduğum için üzgünüm.” ifadesini kullandı.

Bachar ise kendisine gelen e-postanın kopyası ile, “Kendi şahsım için değil ancak bu durum tamamen kabul edilemez olduğu için suç duyurusunda bulunmayı düşünüyorum. Bu, büyük bir hakarettir.” mesajını paylaştı.

Haberin yayılması üzerine NOS devlet kanalına konuşan emlak şirketinin basın sözcüsü, hiç kimse ile problemleri olmadığını belirterek, “Biz Faslı aileye uyduruk bir hikaye de anlatabilirdik ama ev sahibi özellikle bu şekilde istediğini söyledi.” dedi.

Hollanda‘nın başkenti Amsterdam’da, dört ay önce ev kiralamak için Executive Home Rentals (EHR) adlı emlak şirketine başvuran Iraklı kadına, şirketten “Eğer, Batı tarzında yemek yapacaksan evi görmeye gelebilirsin.” yanıtı verilmişti. (AA)

Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Diğer Gündem Yazıları

Son Yüklenenler