GÜNDEM Almanya’da Emekliler Yoksullaşıyor

Almanya’da yoksulluk nedeniyle gıda yardımı alan emeklilerin sayısı 2007’den bu yana 2 kat arttı.

admin 23 Aralık 2017

Almanya’da yoksulluk nedeniyle gıda yardımı alan emeklilerin sayısının son 10 yılda 2 katına çıktığı bildirildi. Almanya Aşevleri Birliği (Alm. “Tafel Deutschland”) Başkanı Jochen Brühl, Alman medyasına yaptığı açıklamada ülkede gıda yardımı alan emeklilerin sayısının 2007’ye oranla iki katına çıkarak 350 bine ulaştığını belirtti.

Düzenli olarak yardım yaptıkları 1.5 milyon kişiden dörtte birinin emekli olduğuna dikkati çeken Brühl, emeklilerin yaşadığı yoksulluğun nedenleri arasında yüksek kiralar ve düşük maaş olduğunu vurguladı.

Brühl ayrıca yoksul emekli sayısının gelecek yıllarda daha da artmasını beklediklerini kaydetti. Öte yandan Evsizlere Yardım Kuruluşundan (BAGW) yapılan açıklamada, Almanya’da evsizlerin sayısının sürekli arttığı ve geçen yıl sokakta yaşayanların sayısının 52 bin olduğu belirtildi. (AA)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz

    0 Adet Yorum Var

    Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

    • *Tüm alanları doldurunuz

DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |