"GÜNDEM"

Fransa’da “İsrail Gerçek Bir Ülke Değil” Demek Suç

Fransa’da “Youpi” adlı çocuk dergisinin satışı, gelecek sayısında “İsrail gerçek bir ülke değil” ifadesine yer vereceği gerekçesiyle durduruldu.

29 Aralık 2017 admin

Fransa’da bir çocuk dergisinde “İsrail gerçek bir ülke değil” ifadesinin yer alması nedeniyle bu derginin ilgili sayısının satışının durdurulduğu bildirildi.

 

Fransız basınında yer alan haberlere göre, 5-10 yaş arası çocuklara hitap eden “Youpi” dergisinin 2018 yılının ocak sayısında “İsrail gerçek bir ülke değil” ifadesinin yer alması nedeniyle Fransa’daki Yahudi organizasyonlarının çatı kuruluşu CRIF, bu derginin yayından kaldırılmasını istedi.

Bu talep üzerine dergiyi yayımlayan Bayard Yayınevi, derginin ilgili sayısının satışının durdurularak piyasadan toplatıldığını duyurdu. Yayınevi Müdürü Pascal Ruffenach, basına yaptığı açıklamada, bunun bir hata olduğunu ve derginin bir sonraki sayısında İsrail ile ilgili daha açıklayıcı bilgilerin yer alacağını söyledi.

Ülkede 1988’den bu yana yayımlanan “Youpi” dergisi, 5-10 yaş arası çocukların en çok okuduğu dergiler arasında bulunuyor. (AA, P)

 

Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Diğer Gündem Yazıları

Son Yüklenenler