GÜNDEM Fransa’da “İsrail Gerçek Bir Ülke Değil” Demek Suç

Fransa’da “Youpi” adlı çocuk dergisinin satışı, gelecek sayısında “İsrail gerçek bir ülke değil” ifadesine yer vereceği gerekçesiyle durduruldu.

admin 29 Aralık 2017

Fransa’da bir çocuk dergisinde “İsrail gerçek bir ülke değil” ifadesinin yer alması nedeniyle bu derginin ilgili sayısının satışının durdurulduğu bildirildi.

 

Fransız basınında yer alan haberlere göre, 5-10 yaş arası çocuklara hitap eden “Youpi” dergisinin 2018 yılının ocak sayısında “İsrail gerçek bir ülke değil” ifadesinin yer alması nedeniyle Fransa’daki Yahudi organizasyonlarının çatı kuruluşu CRIF, bu derginin yayından kaldırılmasını istedi.

Bu talep üzerine dergiyi yayımlayan Bayard Yayınevi, derginin ilgili sayısının satışının durdurularak piyasadan toplatıldığını duyurdu. Yayınevi Müdürü Pascal Ruffenach, basına yaptığı açıklamada, bunun bir hata olduğunu ve derginin bir sonraki sayısında İsrail ile ilgili daha açıklayıcı bilgilerin yer alacağını söyledi.

Ülkede 1988’den bu yana yayımlanan “Youpi” dergisi, 5-10 yaş arası çocukların en çok okuduğu dergiler arasında bulunuyor. (AA, P)

 

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz

    0 Adet Yorum Var

    Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

    • *Tüm alanları doldurunuz

DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |