"GÜNDEM"

Almanya Afgan Mültecileri Sınır Dışı Ediyor

Almanya, “ikna edici şartlara sahip olmayan” Afgan mültecileri ülkesine geri gönderiyor.

admin 30 Ocak 2018

“Avrupa göç krizi”nden en çok etkilenen ülkelerin başında gelen Almanya, Afgan mültecilere karşı sınır dışı uygulamasını sürdürüyor. DW Türkçe’de yayımlanan habere göre, son olarak 19 Afgan hava yoluyla sınır dışı edildi  Başkent Kabil’e gönderilen kişiler bir daha Almanya’ya iltica başvurusu yapamayacak.

 

Düsseldorf’ta Protesto

Sınır dışı uygulamasına karşı Düsseldorf Havalimanı’nda sayısı 200 ila 300 arasında değişen bir gösterici topluluğu uygulamanın temel insan haklarına aykırı olduğunu savundu. Afganistan’daki savaş koşullarını hatırlatan göstericiler, mültecilerin geri gönderilmemesi gerektiğini belirtti.

Geçtiğimiz Aralık ayından beri 155 Afgan mülteciyi sınır dışı eden Almanya’da İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, Afganistan’da da güvenli bölgelerin olduğunu iddia ediyor. Güvenli olarak görülen başkent Kabil’de geçen hafta gerçekleşen terör saldırısında 30’dan fazla kişi hayatını kaybetmişti. (meb)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

Yazarın diğer yazıları
Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Diğer Gündem Yazıları

Son Yüklenenler