"Dışişleri Bakanı"

İsveç Dışişleri Bakanı: “Gazze’ye Uygulanan Abluka Kaldırılmalı”

İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström, İsrail'in Gazze'ye uyguladığı ablukayı kaldırıp sınır kapılarını açarak Gazze'ye gönderilen tıbbı malzeme ve insani yardımların yerine ulaşmasını sağlaması gerektiğini söyledi. 

İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström, “İsrail, Gazze’ye uyguladığı ablukayı kaldırmalı ve sınır kapılarını açarak Gazze’ye gönderilen tıbbi malzeme ve insani yardımların yerine ulaşmasını sağlamalı.” çağrısı yaptı. Mecliste bir soru önergesini cevaplayan Wallström, İsrail’in Gazze‘ye uyguladığı ablukanın kaldırılması gerektiğini belirtti. Wallström, Gazze’de durumun çok kritik olduğuna dikkati çekti ve 30 Mart’tan bu yana devam eden gösterilerde 136 kişinin öldüğünü, aralarında çocukların da bulunduğu 15 binden fazla kişinin yaralandığını anımsattı.

“İsrail Gazze’ye Uyguladığı Ablukayı Kaldırmalı”

Gazze’deki insani durumun hızla kötüleştiğini kaydeden Wallström, “İsrail Gazze’ye uyguladığı ablukayı kaldırmalı ve sınır kapılarını açarak Gazze’ye gönderilen tıbbı malzeme ve insani yardımların yerine ulaşmasını sağlamalı. İsveç’in de aralarında bulunduğu Avrupa Birliği (AB) ülkeleri, işgalin durdurulması ve Gazze’ye yardımların ulaştırılması için İsrail’e devamlı  çağrı yapıyor. Bundan sonra da İsveç, İsrail’i uyarmaya devam edecek.” değerlendirmesinde bulundu. (AA)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

Yazarın diğer yazıları
Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Son Yüklenenler