Almanya Almanya | Leipzig’de Türk’e Ait Döner Dükkanında Patlama

Almanya’nın Saksonya eyaletinde yer alan Leipzig şehrinde, Türk'e ait bir döner dükkanında patlama meydana geldi.

admin 7 Ağustos 2018

Olay 5 Ağustos’ta Reudnitz-Thonberg ilçesinde bulunan Oststrasse sokağı 60 numarada yer alan döner dükkanında gece 3.15 sularında meydana geldi. Bir apartmanın giriş katında bulunan döner dükkanında henüz nedeni belli olmayan yüksek sesli patlama çevrede büyük paniğe neden oldu. Patlama sonucu dükkan alevler içinde kalırken çıkan duman çevreye yayıldı. Dumandan zehirlenen iki kişi hastaneye kaldırıldı. Yangına müdahale eden itfaiye, döner dükkanının solunda kalan bir binayı da tedbir amacıyla boşalttı. Ayrıca patlamanın gerçekleştiği Ostsrase sokağı da 15’e kadar kapatıldı. Yangının kontrol altına alınıp polislerin incelemesinin tamamlanmasıyla vatandaşlar yeniden evlerine döndü.

Polisten Açıklama: “Patlama Çok Yönlü Araştırılıyor”

Yetkili Leipzig Kriminal Polis Dairesi’nden Andreas Loepki, Perspektif’e yaptığı açıklamada, döner dükkanının sahibinin Türk vatandaşı olduğunu doğruladı. Loepki, dükkan sahibinin, esnaflar arası rekabet sonucu veya herhangi bir düşman tarafından gerçekleştirilmiş bir saldırı olmadığını söylediğini de aktardı. Andreas Loepki, böylesi patlamaların mutfak aletleri sebebiyle birçok kez meydana geldiğini kaydederken, araştırmaların tek yönlü yürümeyeceğinin de altını çizdi. Saldırının biri veya birileri tarafından yapılıp yapılmadığını, aynı şekilde ihmal veya kasıt nedeniyle patlamanın yaşanıp yaşanmadığının da her şekilde araştırıldığını söyledi. Polisten yapılan basın açıklamasında ilk incelemelere göre patlamanın ihmal veya kasıtlı olarak çıkarılmış olabileceği ifadelerine yer verilmişti. (hç)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
ETİKETLER:

  0 Adet Yorum Var

  Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

  • *Tüm alanları doldurunuz

DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

  Hakkımızda

  Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

  YAZININ DEVAMI
  Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |