kabul merkezi Paris’te Yeni Mülteci Kabul Merkezi Açıldı

Fransa'nın başkenti Paris'te yeni mülteci kabul merkezi açıldı. Yeni merkezin 250 kişiyi ağırlayabileceği belirtiliyor.

admin 21 Eylül 2018

Fransa‘da başkent Paris’in de içinde yer aldığı Ile-de-France’ın Bölge Valisi Michel Cadot, basına yaptığı açıklamada, Paris’in en prestijli mahallelerinde açılan mülteci kabul merkezinin, iltica talebinde bulunan 150 düzensiz göçmen, 100 mülteci ve bunlara ek olarak 50 göçmen aileyi ağırlayacağını belirtti.

Daha önce jandarmaların aileleri için kullanılan bu merkezin 2020 yılına kadar mültecileri ağırlayabileceğini kaydeden Cadot, 2020’den sonra bu merkezin Paris Belediyesine teslim edilmesi gerektiğini ifade etti. Cadot, bu vesileyle yaz aylarında sokakta yaşayan mültecilerin ve düzensiz göçmenlerin, spor salonlarını işgal etmelerine son verileceğini bildirdi. Vali, bu merkez için devletin her yıl 3,5 milyon avro harcayacağını kaydetti.

Kaçak Kamp Ağustos Ayında Boşaltılmıştı

Paris’te bulunan mültecilerin, kendi imkanları ile kaldıkları Porte de la Chapelle mülteci kampı geçen ağustos ayında boşaltılmıştı. Fransa Göç ve Göçmen Kurumunun verdiği bilgiye göre, Porte de La Chapelle bölgesindeki kampta yaşayan 2 bin 376 erkek, 60 kadın ve 23 çocuk Paris ve çevresindeki 18 spor salonuna nakledilmişti. Fransa‘daki mültecilerin ve özellikle çocukların koşulları, ülkedeki sivil toplum örgütleri tarafından da sık sık eleştiriliyor.

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz
ETİKETLER:

    0 Adet Yorum Var

    Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

    • *Tüm alanları doldurunuz

DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |