Fransa Fransa’da Göçmen Kampı Tahliye Edildi

Fransa’da, İngiltere’ye geçmek için bekleyen çoğunluğu Iraklı bin 800 göçmen tahliye edildi.

admin 23 Ekim 2018

Fransa’nın kuzeyinde bulunan Grande-Synthe kentindeki kampta İngiltere’ye geçmek için bekleyen çoğunluğu Iraklı bin 800 göçmen tahliye edildi. Kuzey Bölgesi Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Grande-Synthe kentinde güvenlik güçleri tarafından tahliye operasyonu düzenlendi. Açıklamada, Puythouck olarak adlandırılan göçmen kampına sabahın erken saatlerinden itibaren çok sayıda polis ekibinin sevk edildiği, burada bulunan çoğunluğu Iraklı göçmenlerden oluşan bin 800 kişinin başka bölgelere götürülmek üzere tahliye edildiği belirtildi.

Üçüncü Kez Tahliye Operasyonu Düzenlendi

Eylül ayından bu yana üçüncü kez düzenlenen tahliye operasyonunda özellikle ailelerin, yaşam koşulları iyileştirilmiş kabul merkezlerine yerleştirilmesinin hedeflendiği vurgulanan açıklamada, operasyonun insani yardım kaygısıyla gündeme alındığı ifade edildi.

Yetkililer, İngiltere’ye geçmek için Fransa’nın kuzeyindeki Manş Tüneli’ne yönelen göçmenlerin, tahliyelerden sonra yeniden Grande-Synthe ve çevresinde toplandığını kaydetti.(AA)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz
ETİKETLER:

    0 Adet Yorum Var

    Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

    • *Tüm alanları doldurunuz

DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |