Almanya Berlin’de DİTİB’in Cenaze Aracı Kundaklandı

Almanya'nın başkenti Berlin'de Diyanet İşleri Türk İslam Birliği Sosyal Dayanışma Merkezine ait bir cenaze aracı kundaklandı.

admin 24 Ekim 2018

Diyanet İşleri Türk İslam Birliğinden (DİTİB) yapılan açıklamaya göre, DİTİB Berlin Merkez Camii’nin de bulunduğu Wiener Caddesi’nde park halindeki cenaze aracı saat 04.30 sıralarında kundaklandı. Yaralanan kimsenin olmadığı olayda araç kullanılamaz hale geldi. Kundaklanan araçta DİTİB logosunun ise olmadığı bildirildi.

“Olay Tüm Yönleriyle Araştırılıyor”

Berlin polisi tarafından yapılan yazılı açıklamada, olayın yabancı düşmanlığı da dahil tüm yönleriyle soruşturulduğu kaydedildi. Açıklamada soruşturmaya Devlet Koruma Dairesi ve Eyalet Suç Dairesinin de dahil olduğu belirtildi.

Daha önce de DİTİB cenaze hizmeti merkezinin de bulunduğu Neukölln’deki Şehitlik Camisi saldırganların hedefi olmuştu. Artan saldırılar sonrası Berlin Emniyeti’ne bağlı ekipler cami önünde devriye gezmeye başlamıştı.(P,AA)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
ETİKETLER:

  0 Adet Yorum Var

  Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

  • *Tüm alanları doldurunuz

DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

  Hakkımızda

  Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

  YAZININ DEVAMI
  Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |