AB AB Ülkelerinden İlk Kez Oturum Alan Yabancı Sayısı Arttı

Avrupa Birliği ülkelerinden ilk kez oturum izni alan, birlik üyesi olmayan kişi sayısının 2017'de 3,1 milyon olduğu açıklandı.

admin 26 Ekim 2018

Avrupa Birliği (AB) ülkelerinden ilk kez oturum izni alan, birlik üyesi olmayan kişi sayısının geçen yıl 3,1 milyona çıktığı bildirildi.

Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat) verilerine göre, 2017’de AB ülkelerinden ilk kez oturum izni alanların sayısı bir önceki yıla göre yüzde 4 artarak 3,1 milyonu buldu. İlk kez oturum izni alanların yüzde 32’si iş imkanları nedeniyle AB ülkelerine yerleşirken, bunu yüzde 26 ile ailevi nedenler, yüzde 17 ile eğitim takip etti. Öte yandan, ilk kez oturum izni alanların büyük çoğunluğunu Suriyeli ve Ukraynalıların oluşturduğu belirtildi.

Mülteci Çocukların Oranında da Artış Kaydedildi

Öte yandan Avrupa ülkelerine yapılan oturum başvurularda, refakatsiz ve ailelerinden ayrı düşmüş mülteci çocukların oranı da dikkat çekti. Belçika’da Mülteci Adaylarının Kabulü ve Ağırlanması İçin Çalışan Federal Şube’den (FEDASIL) yapılan açıklamada, bu yılın ilk 9 ayında 3 bin 75 mülteci çocuğun Belçika’ya geldiği belirtildi. (P,AA)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
ETİKETLER:

  0 Adet Yorum Var

  Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

  • *Tüm alanları doldurunuz

DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

  Hakkımızda

  Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

  YAZININ DEVAMI
  Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |