Almanya Köln’de Dizel Araçlara Kısmi Yasak Getirildi

Almanya'da dizel araçlara yasak getiren şehirler arasına Köln de eklendi. Nisan 2019'dan itibaren şehir merkezindeki bazı caddelere dizel araçların girişi yasaklanacak.

admin 8 Kasım 2018

Almanya’da dizel motorlu araçların şehir merkezlerine girişine yönelik kısıtlamalar hızla yayılıyor. Hürriyet’de yer alan habere göre, Hamburg, Stuttgart, Berlin ve Frankfurt’tan sonra Köln’de de dizel motorlu araçların şehir merkezindeki bazı caddelerde kullanımına kısıtlama getiriliyor.

Alman Çevre Örgütü, yasak kararı alan diğer kentlerin ardından hava kirliliğinin yüksek olduğu Köln ve Bonn kentlerinde de dizel motorlu araçlara yasak uygulanması için mahkemeye başvurdu. Mahkeme de yasak talebini onayladı. Karar Nisan 2019’dan itibaren geçerli olacak. Köln’de dizel araçların trafikte seyretmesinin yasaklandığı bölgeler olacak ve yasak Euro 5’e kadar olan tüm dizel motorlu araçları kapsayacak. Henüz detayları açıklanmasa da Köln’ün ardından Bonn da iki caddede yasak planlandığı kaydedildi.

Mahkeme Dizel Araçlara Yasağın Önünü Açmıştı

Almanya‘nın Leipzig kentindeki Federal İdare Mahkemesi, 27 Şubat’ta verdiği kararda, hava kirliliğinin yoğun olduğu şehirlerde dizel araçlar için yasak getirilebileceğine hükmetmişti. Kararda, dizel yasağı emisyon düzeyi açısından belli koşullara bağlanmış böylece şehirlerin yasak konusunda farklı düzenlemelere gidebilmesine olanak tanınmıştı.(P)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
ETİKETLER:

  0 Adet Yorum Var

  Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

  • *Tüm alanları doldurunuz

DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

  Hakkımızda

  Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

  YAZININ DEVAMI
  Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |