Büyükelçiler İsveç’te 40 Ülke Büyükelçisinin Eşleri Türk Marketini Gezdi

İsveç'in başkenti Stockholm'de görev yapan 40 büyükelçi ve diplomatik misyon şeflerinin eşleri, Türk süpermarketini gezerek ürünler hakkında bilgi aldı.

admin 16 Kasım 2018

İsveç‘in başkenti Stockholm’de görev yapan 40 büyükelçi ve diplomatik misyon şeflerinin eşleri, Türk süpermarketini gezdi. Türkiye’nin Stockholm Büyükelçisi Hakkı Emre Yunt’un eşi Figen Yunt’un organize ettiği programa, Uluslararası Kadınlar Kulüp Başkanı Therese Andersson, Diplomatik Eşler Kulüp Başkanı Reem Maguid Amin ile aralarında ABD ve Rusya’nın da bulunduğu 40 ülkenin büyükelçi eşleri katıldı.

Geçen Sene Yılın Marketi Seçilmişti

İsveç‘te geçen sene yılın marketi seçilen “Mattverlden Veddesta” adlı Türk süpermarketine gelen büyükelçi eşleri, market sahibi Muhittin Taylı tarafından kapıda karşılandı. Burada marketi gezerek ürünler hakkında bilgi alan büyükelçi eşleri, Türk ürünlerini yakından inceleme fırsatı buldu. Programda büyükelçi eşlerine, Türk mutfağından çeşitli lezzetler ikram edildi.

Figen Yunt, yaptığı açıklamada, davetlilerin Türk ürünlerini çok beğendiğini ve etkinliğin bir daha yapılmasını istediklerini belirterek, “Büyükelçi eşleri, simit, zeytinyağlı dolma, börek ve baklava gibi ürünlerimizi çok beğendiler.” dedi.(AA)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
ETİKETLER:

  0 Adet Yorum Var

  Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

  • *Tüm alanları doldurunuz

DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

  Hakkımızda

  Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

  YAZININ DEVAMI
  Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |