"Büyükelçiler"

İsveç’te 40 Ülke Büyükelçisinin Eşleri Türk Marketini Gezdi

İsveç'in başkenti Stockholm'de görev yapan 40 büyükelçi ve diplomatik misyon şeflerinin eşleri, Türk süpermarketini gezerek ürünler hakkında bilgi aldı.

İsveç'teki Türk Süpermarketi @ AA değişiklikler: Perspektif

İsveç‘in başkenti Stockholm’de görev yapan 40 büyükelçi ve diplomatik misyon şeflerinin eşleri, Türk süpermarketini gezdi. Türkiye’nin Stockholm Büyükelçisi Hakkı Emre Yunt’un eşi Figen Yunt’un organize ettiği programa, Uluslararası Kadınlar Kulüp Başkanı Therese Andersson, Diplomatik Eşler Kulüp Başkanı Reem Maguid Amin ile aralarında ABD ve Rusya’nın da bulunduğu 40 ülkenin büyükelçi eşleri katıldı.

Geçen Sene Yılın Marketi Seçilmişti

İsveç‘te geçen sene yılın marketi seçilen “Mattverlden Veddesta” adlı Türk süpermarketine gelen büyükelçi eşleri, market sahibi Muhittin Taylı tarafından kapıda karşılandı. Burada marketi gezerek ürünler hakkında bilgi alan büyükelçi eşleri, Türk ürünlerini yakından inceleme fırsatı buldu. Programda büyükelçi eşlerine, Türk mutfağından çeşitli lezzetler ikram edildi.

Figen Yunt, yaptığı açıklamada, davetlilerin Türk ürünlerini çok beğendiğini ve etkinliğin bir daha yapılmasını istediklerini belirterek, “Büyükelçi eşleri, simit, zeytinyağlı dolma, börek ve baklava gibi ürünlerimizi çok beğendiler.” dedi.(AA)

Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Diğer Gündem Yazıları

Son Yüklenenler