Fransa Fransa’da İktidar Partisi Hakkında Ön Soruşturma Başlatıldı

Paris Savcılığı, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un kurucusu olduğu Cumhuriyet Yürüyüşü hareketinin geçen yıl aldığı 144 bin avro bağışın kaynağını bildirilmediği gerekçesiyle ön soruşturma başlattı.

admin 21 Kasım 2018

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron‘un kurucusu olduğu Cumhuriyet Yürüyüşü Hareketi’nin (LREM) geçen yıl aldığı 144 bin avro bağışın kaynağının bildirilmediği gerekçesiyle ön soruşturma başlatıldı.

Fransız basınında yer alan haberlere göre, Paris Savcılığı Macron’un kurucusu olduğu LREM’in geçen yıl aldığı 144 bin avro bağışın kaynağının bildirilmediği gerekçesiyle ön soruşturma başlattı. Haberlerde, soruşturmanın 12 Kasım’da siyasi partilerin bağışlarını ve finansmanlarını kontrol eden Kampanya Hesapların ve Siyasi Partilerin Finansmanı Ulusal Komisyonunun bu durumu Paris Savcılığına bildirmesiyle açıldığı belirtildi.

“Kim Ya da Kimler Tarafından Yapıldığının Bilinmesi Gerekir”

Söz konusu kurumun LREM’in aldığı bağışın kaynağını tespit edemediği bildirilen haberlerde, yasal olarak siyasi bir partiye 7 bin 500 avrodan fazla bağış yapılamadığı, bu nedenle 144 bin avronun kim ya da kimler tarafından bağışlandığının bilinmesi gerektiği kaydedildi.(AA)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |