BM Göç anlaşması İsveç BM Göç Anlaşmasını İmzalayacağını Duyurdu

İsveç hükümeti, Avusturya, Polonya, Çekya, Estonya, Bulgaristan, Hırvatistan, ABD, Macaristan, Avustralya ve İsrail’in imza atmayacağını duyurduğu Birleşmiş Milletler (BM) Göç Anlaşması’nı imzalayacağını duyurdu.

admin 23 Kasım 2018

İsveç Hükümeti, İsveç’in BM’nin göç sorununa ilişkin hayata geçirmek istediği küresel ölçekli ilk anlaşmaya imza atacağını duyurdu. Resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, anlaşma ile insanların güvenli yollardan göç etmesinin sağlanacağı, düzensiz göçün önüne geçileceği kaydedildi. İnsan ticareti ve insan tacirleriyle sınır ötesinde etkili biçimde mücadele edileceğinin de altı çizilen açıklamada, “Göçe maruz kalan çocuk, yaşlı ve kadınlar, güçlü bir şekilde küresel iş birliğiyle koruma altına alınacak” denildi.

Almanya Belirleyici Role Sahip

Almanya’nın belirleyici role sahip olduğu BM Göç Anlaşması’na Avusturya, Polonya, Çekya, Estonya, Bulgaristan, Hırvatistan, ABD, Macaristan, Avustralya ve İsrail imza atmayacağını duyurmuştu.

BM Göç Anlaşması’nda yer alan maddeler, Fas’ın Marakeş kentinde 10-11 Aralık’ta düzenlenecek konferansla kabul edilecek. Anlaşma, Eylül 2019’da düzenlenecek BM Genel Kurulu’nda oylanacak.(AA)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
ETİKETLER:

  0 Adet Yorum Var

  Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

  • *Tüm alanları doldurunuz

DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

  Hakkımızda

  Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

  YAZININ DEVAMI
  Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |