"Almanya"

Almanya’da 7 Binden Fazla Çocuk Kayıp

Almanya'da 7 binden fazlası çocuk olmak üzere 11 binden fazla kişinin kayıp olduğu açıklandı. Kayıp çocukların yarısını sığınmacılar oluşturuyor.

@ AA değişiklikler: Perspektif

Almanya’da 7 binden fazlası çocuk olmak üzere 11 binden fazla kişinin kayıp olduğu açıklandı.

Merkezi Wiesbaden’de bulunan Federal Kriminal Dairesinin (BKS) verilerine göre, ülkede 2018’in mart ayı itibariyle kayıp sayısı 11 bin civarında iken, 18 yaşından küçük 7 bin  kayıp çocuk  bulunuyor, bu çocukların yarısını sığınmacılar oluşturuyor. Veriler, kayıp çocuklardan 902’sinin 13 yaşından küçük olduğunu, günlük ortalama 250 ila 300 kayıp başvurusu yapıldığını gösteriyor. Kayıp bildirilen kişilerin çoğunun bir hafta gibi kısa sürede, nadir olsa da bazılarının 15 yıl gibi uzun süre sonra bulunduğu belirtiliyor.

Geçen Yıl Kayıp Sığınmacı Sayısı 3 Kat Armıştı

Geçen yıl da Alman Kızılhaçı (DRK), sene sonuna kadar kuruluşa 2 bin 700 sığınmacı hakkında kayıp bildiriminde bulunulduğunu açıklamıştı. Hakkında kayıp bildirimi yapılan sığınmacıların akıbetinin bilinmediği, bunlardan çoğunun Almanya’ya gelirken denizde veya yolda hayatlarını kaybetmiş olabilecekleri kaydedilmişti. Kayıp sığınmacıların arasında bin kadar kız ve erkek çocuğun da olduğu ifade duyurulmuştu.

Öte yanda kayıp sığınmacıların ailelerinin yaptığı ihbarlar, 2014 yılına göre 3 kat artış göstermişti.(P,AA)

Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Diğer Gündem Yazıları

Son Yüklenenler