'Utrecht Saldırısı'

Hollanda Başbakanı Rutte: “Eğer Yapılan Saldırı Terörse Bir Tek Cevabımız Var”

Utrecht şehrindeki saldırı ile ilgili konuşan Hollanda Başbakanı Mark Rutte, "Eğer yapılan saldırı terörse bir tek cevabımız var. Bizim hukukumuzun üstünlüğü ve demokrasimiz şiddetten daha üstündür." dedi.

18 Mart 2019 admin
Hollanda Başbakanı Mark Rutte@ Shutterstock.com değişiklikler: Perspektif

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Utrecht kentindeki 24 Ekim Meydanı’nda düzenlenen silahlı saldırı ile ilgili konuştu. Başbakanı Rutte, düzenlediği basın toplantısında, saldırı karşısında tüm ülke olarak şoke olduklarını belirterek, “Bir terör saldırısı, bizim toplumumuzun toleransına saldırıdır. Eğer yapılan saldırı terörse bir tek cevabımız var. Bizim hukukumuzun üstünlüğü ve demokrasimiz şiddetten daha üstündür.” ifadelerini kullandı.

Hollanda Kralı Willem-Alexander ve Kraliçesi Maxima da sosyal medyadan, Utrecht’te yaşanan saldırıda 3 kişinin hayatını kaybetmesinden dolayı üzüntülü oldukları mesajını paylaştı. Kral ve Kraliçe, yaşanan olayın kabul edilemez olduğunu, saldırıya maruz kalanların ve ailelerinin yanında olduklarını kaydetti.

Tecavüz ve Farklı Tehditlerden Dolayı Sicilinin Olduğu İddia Edildi

Hollanda kamu yayın kuruluşu NOS’ta çıkan haberlerde, Gökmen Tanış olarak belirlenen şüphelinin daha önce tecavüz ve farklı tehditlerden dolayı sicilinin olduğu yönünde iddialar bulunduğu ancak bunların kesinleştirilemediği belirtildi. Diğer taraftan polisin olaya yakın mesafedeki bir apartmanda operasyon düzenlediği görüldü.(AA,P)

Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Son Yüklenenler