Almanya Türk Kökenli Siyasetçi SPD Eyalet Teşkilatı Başkanlığına Seçildi

Türk kökenli siyasetçi Serpil Midyatlı, Sosyal Demokrat Parti Schleswig-Holstein Eyalet Teşkilatı Başkanı oldu.

admin 1 Nisan 2019

Almanya’da Sosyal Demokrat Parti (SPD) Schleswig-Holstein Eyalet Teşkilatı’nın yeni başkanı Türk kökenli siyasetçi Serpil Midyatlı oldu. Midyatlı, Norderstedt kentinde düzenlenen SPD Schleswig-Holstein Eyalet Teşkilatı Kurultayı’nda 212 delegenin oy kullandığı seçimde 191 delegenin oyunu alarak başkan seçildi. Seçimde, 12 delege “hayır” oyu kullanırken, 9 delege ise çekimser kaldı.

Bu Göreve Getirilen İlk Kadın Siyasetçi Oldu

Almanya‘nın Kiel kentinde doğan 43 yaşındaki Midyatlı, böylelikle bu göreve getirilen ilk kadın siyasetçi oldu. İki çocuk annesi Midyatlı, yaklaşık 10 yıldan beri Schleswig-Hostein Eyalet Meclisi’nde milletvekili olarak görev yapıyor. Serpil Midyatlı adaylığı ile ilgili daha önce yaptığı açıklamada, amacının SPD’ye yeni bir dinamizm getirmek olduğunu kaydetmişti. Türk kökenli siyasetçi, “Şu sıralar parti içinde zorlu ve oldukça başarılı bir reform süreci yürüyor. Ben bu süreci SPD eyalet teşkilatı başkanı olarak daha ilerilere götürmek istiyorum” ifadelerini kullanmıştı.(AA,P)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

    Hakkımızda

    Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

    YAZININ DEVAMI
    Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |