Fransa “Polis Saldırılara Orantılı Şekilde Yanıt Veriyor”

Fransa'da son dönemde eleştiri konusu olan polis şiddeti ile ilgili konuşan İçişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Laurent Nunez, “Hangi şiddet? Şiddet yok. Polis saldırılara orantılı şekilde yanıt veriyor."dedi. 

admin 25 Nisan 2019

Fransa İçişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Laurent Nunez, sarı yeleklilerin gösterilerinde polisin göstericilere şiddet uygulamadığını belirterek, “Hangi şiddet? Şiddet yok. Polis saldırılara orantılı şekilde yanıt veriyor. Polis barışçıl göstericilere müdahale etmiyor. Aksini söylemek doğru değil ve gülünç” dedi. Nunez, polisin aşırıcı eylemcilere müdahale ettiğini savundu.

Devlet Bakanı Nunez ayrıca sarı yeleklilerin cumartesi günü düzenlediği gösteride polise ‘intihar edin’ çağrısı yapmasına tepki gösterdi. Bu davranışı ‘adi’ olarak nitelendiren Nunez, bunun hiçbir haklı gerekçesi olamayacağını söyledi. Nunez, bunu yapan kişilerin bulunması için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

FRANSA

Kim Bu Fransa’yı Sarsan Sarı Yelekliler?

6 Ocak 2019

Göstericilerden Polise: “İntihar Edin”

Paris Savcılığı, sarı yeleklilerin cumartesi günü düzenlediği eylemde protestocuların polise ‘intihar edin’ çağrısı yaptığı olaya ilişkin soruşturma açmıştı. Hükümetin paylaştığı son rakamlara göre, gösterilerde şimdiye kadar 11 kişi hayatını kaybetti, 2 binden fazla kişi yaralandı, 8 bin 400’den fazla kişi gözaltına alındı ve 2 bine yakın kişi hapis cezasına çarptırıldı.

204 Kişi Başından Yaralandı

Mediapart internet sitesinin haberinde, 11 kişinin öldüğü sarı yeleklilerin eylemlerinde 1 kişinin biber gazı kapsülünün isabet etmesi sonucu yaşamını yitirdiği, 5 kişinin elinin koptuğu, 21 kişinin gözünü kaybettiği belirtilmişti. Haberde, 204 kişinin başından, 13 kişinin elinden, 41 kişinin gövdesinden, 68 kişinin bacaklarından ve 16 kişinin belinden yaralandığı kaydedilmişti.

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz
ETİKETLER:

    0 Adet Yorum Var

    Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

    • *Tüm alanları doldurunuz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |